ETKİNLİKLERSERGİ

Arter’de Yeni Sergiler Açılıyor

Arter, Emre Baykal’ın küratörlüğünü üstlendiği iki yeni sergiyi 3 Haziran Perşembe günü izleyiciyle buluşturuyor.
Füsun Onur’un Arter Koleksiyonu’nda yer alan Opus II – Fantasia adlı yerleştirmesi ve koleksiyondan oluşturulan Tedbir başlıklı grup sergisi, Salı ve Cuma günleri arasında 11:00-17:00 saatlerinde görülebilir.

Füsun Onur: Opus II – Fantasia

Türkiye’de çağdaş sanatın öncülerinden Füsun Onur’un Opus II – Fantasia adlı yerleştirmesi, sanatçının diğer pek çok yapıtında olduğu gibi doğrudan müziksel referanslar taşıyor. Sanatçı Arter Koleksiyonu’nda yer alan bu yerleştirmesinde, dört sıradan nesneyi müziğin mecrası ve unsurları olarak kullanıp, mekânı ve zamanı ritim ve varyasyonlar yoluyla yorumluyor.

Tedbir

Tedbir başlıklı grup sergisi Arter Koleksiyonu’ndan bir araya getirilen yapıtlar yoluyla sanatın üretim, muhafaza ve sergileme pratiklerine odaklanıyor. Sanatçı, sanat kurumu, sanat eseri ve izleyici arasındaki ilişkiler etrafında kurgulanan Tedbir, 11 sanatçının 13 eserinden oluşuyor. Sergi, çoğu kez izleyicinin tanık olmadığı hazırlık ve müzakere süreçlerini; kültürel, ideolojik, hiyerarşik ve ekonomik bağlamların şekillendirdiği güç dinamiklerinin yanı sıra, sanatın kendine özgü zaaf, hassasiyet ve kırılganlıklarını konu ediniyor.

Tüpraş’ın desteği sayesinde Arter sergilerine giriş Perşembe günleri ücretsiz.
Güvenli bir ziyaret için Arter’de alınan tüm sağlık tedbirlerine, ziyaret ve ulaşımla ilgili güncel bilgilere arter.org.tr/ziyaret adresinden erişilebiliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı