ETKİNLİKLERSERGİ

Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Merkezi Karma Sergi – ‘Yeniden’

Ataşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle yaşanan “yeni normali”, bunun sanata ve sanatçılara yansımasını “Yeniden” sergisi ile tartışmaya açıyor.

Ataşehir Belediyesi, pandemi döneminde kültür-sanata verdiği desteğe “Yeniden” adı verilen bir resim sergisiyle devam ediyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin talimatları doğrultusunda, Cemal Süreya Etkinlik Merkezi’nde bulunan sergi salonu yenilenerek, çağdaş sanatın temsilcilerine açılıyor. Bu kapsamda, Prof. Dr. Marcus Graf’ın küratörlüğünde “Yeniden” sergisi kapılarını 24 Şubat’ta sanatseverlere açacak.

SANATORIUM Sergi – Agnès Guillaume ‘Kaçalım’

“Yeni Normal” Nasıl Şekillenecek?

“Yeniden” sergisi, bulunan noktadan nasıl ilerlenebileceğini ve görsel sanatın “Yeni Normal”i şekillendirmede hangi rolü oynayabileceğini tartışıyor. Sergi, dünya ile yeni bir ilişkinin nasıl şekillenebileceğini sorarak; doğa, kültür, politikalar, şehir ve diğer insanlarla olan ilişkiyi gözden geçiriyor. Bu nedenle “Yeniden” sergisinin sanatçıları, “doğa ile yeniden nasıl ilişki kurabiliriz, nasıl yeniden topluma dahil olabiliriz” ve “dünyayla yapıcı ve olumlu bir şekilde bağlantı kurmada yeniden nasıl yer alabiliriz” soruları üzerine eleştirel bir şekilde düşünüyorlar.

İlgezdi: “Kültür-Sanat Camiamızı Desteklemeye Gayret Ettik”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “Pandemi döneminde hiçbir kültür-sanat etkinliğimizi durdurmadık. Belki halkımızın sağlığını düşünerek kültür merkezlerimizi ziyaretlere kapatmak zorunda kaldık ama etkinliklerimizi dijital ortama taşıyarak halkımızın ayağına götürdük.” dedi.

Başkan İlgezdi sözlerine şöyle devam etti; “Pandemi döneminde müzik emekçilerimizi, tiyatrocularımızı ve kültür-sanat camiamızı desteklemeye gayret ettik. Etkinliklerimizi durdurmayarak biz onların yanında olduk, onlar da sanatlarını yaparak ve üreterek evlerinde kalan vatandaşlarımıza moral oldular. Bu sergi için Cemal Süreya etkinlik merkezimizi yeniledik. Pandemi kurallarına uygun olarak sergiyi ziyaret etmek mümkün olacak. Ayrıca vatandaşlarımız isterlerse sergiyi dijital ortamda çevrimiçi de gezebilecekler.”

İş Sanat Mart Ayı Programı

24 Şubat’ta Açılıyor

“Yeniden Sergisi”, 24 Şubat’ta kapılarını sanatseverlere açacak. “Yeniden İnsan”, “Yeniden Kent”, “Yeniden Doğa”, “Yeniden iletişim”, “Yeniden Toplum” ve “Yeniden Sanat” düşüncelerinin sanattaki karşılığının ipuçlarını verecek olan sergide Beyza Boynudelik, Emin Mete Erdoğan, Ferhat Özgür, Filiz Piyale Onat, Gizem Candan, Güler Güçlü, Gülgün Başarır, Hasan Deniz, Murat Germen, Mustafa Duymaz, Saliha Yılmaz, Seydi Murat Koç, Zafer Akşit’in eserleri sergilenecek.

Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Merkezi’ndeki sergi salonunda açılacak sergi 24 Şubat – 14 Nisan 2021 tarihlerinde, saat 10.30 ile 15.30 saatleri arasında ziyaretçileri bekliyor. Pandemi nedeniyle sergi salonuna gitmek istemeyen sanatseverler için sergi atasehir.bel.tr ve kultursanat.atasehir.bel.tr üzerinden çevrimiçi olarak da gezilebilecek.

Etiketler

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı