SANATTANTİYATRO

“BANDIRMA VAPURU” OYUNU, DÜNYA PRÖMİYERİ GERÇEKLEŞTİ

Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde, Milli Mücadele ruhunu anlatan  “Bandırma Vapuru” adlı tiyatro oyunu Dünya Prömiyeri Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın da katıldığı oyunda elde edilen gelir TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı.

Beşiktaş Belediyesi, Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyete ve milli değerlere sahip çıkarak bu anlamlı haftayı Beşiktaş’a yakışır bir şekilde kutlamaya devam ediyor. Milli Mücadelenin 100. Yıl dönümünde “Bandırma Vapuru” adlı tiyatro oyunu Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Dünya çapındaki oyun yazarı Kosta Kortidis tarafından yazılan Bandırma Vapuru oyunu izleyicileri 100 yıllık bir tarih yolculuğuna çıkararak Milli Mücadele ruhunu bir kez daha yaşattı. Zaman zaman duygu dolu anlara sahne olan tiyatro oyunu izleyicilerden tam not aldı.

BAŞKAN AKPOLAT: “BANDIRMA VAPURU OYUNUNUN TÜM GELİRLERİNİ MEHMETÇİK VAKFINA BAĞIŞLIYORUZ”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, oyun sonrasında kısa bir konuşma yaparak şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyet Bayramı’nı iki gündür Beşiktaş’ta kutlayarak faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Beşiktaş bu anlamda konu Cumhuriyet değerleri olduğunda Türkiye’nin ve İstanbul’un gururudur. Dün çok coşkulu bir kutlama gerçekleştirdik, devamında Bandırma Vapuru isimli oyunu dünya prömiyerini Beşiktaş’tan başlatmak çok önemli çünkü Mustafa Kemal Atatürk 16 Mayıs’ta Beşiktaş’tan bir istimbota binerek Bandırma Vapuru’na gitmiştir”

İstiklal Mücadelesinin başladığı yerin de Beşiktaş olduğunu ifade eden Başkan Akpolat, Oyunun tüm gelirlerinin de Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfına bağışlandığını söyleyerek sözlerini tamamladı.

“Bandırma Vapuru” oyunundan sonra Başkan Akpolat tiyatro oyuncularına gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür ederek, her bir kişi adına Tema Vakfı’na fidan bağışı yapıldığını belirtip oyunculara plaketlerini takdim etti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı