SANATTAN

Banksy’den İlkokula Sürpriz Resim!

Gerçek kimliği bilinmeyen gizemli sokak sanatçısı Banksy, öğrenci evlerinden birine kendi ismini veren Bristol’daki bir ilkokula, yeni duvar resmini hediye ederek teşekkür etti.

İngiltere’nin Bristol kentinde yarıyıl tatilinden dönen Brisyol Bridge Farm İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri, okullarının duvarında Banksy’nin son resmiyle karşılaştı. Independent gazetesine konuşan bir okul sözcüsü, okuldaki bir öğrenci evine Banksy’nin adını vermelerinin ardından ünlü sanatçının kendilerine sürpriz yaptığını ve resmi satmayı düşünmediklerini söyledi.

Öğretmenlerden Geoff Mason da duvar resmini ‘ilham ve ilgi uyandıran bir eser’ olarak tanımladı. Duvar resminde bir çocuk alev almış bir araba tekerleğini çevirirken görülüyor.

Banksy’nin ayrıca okula bıraktığı ve temizlikçinin bulduğu mektubunda da “Eğer beğenmezseniz üzerini boyayabilirsiniz. Af dilemek izin istemekten her zaman daha kolay” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Students at the Bridge Farm Primary School in Hartcliffe, Bristol, gather round anew Banksy mural drawn recently inside the school property. June 6 2016. See SWNS story SWBANKSY: Pupils and teachers returned to their school after half-term to find a genuine BANKSY on the wall of classroom. The famous artist spray painted a stick-wielding child chasing a burning tyre on the side of Bridge Farm Primary School. It is believed the work is a modern take on hoop rolling, a popular game played by children during the Victorian days. The six-foot high artwork also features a flower and a small house with 'Banksy' signed to the bottom left of the brick building.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı