Genel

BBC Ve British Council, En İyi Oyun Yazarlarını Arıyor

British Council ve BBC tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Oyun Yazarlığı Yarışması’, dünyanın her yerinden oyun yazarlarına hikayelerini uluslararası izleyici kitlesine anlatma fırsatı sunuyor.
Yarışma, mesleki deneyimleri ne olursa olsun dünyanın her yerinden oyun yazarlarının çalışmalarını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşu British Council ve Birleşik Krallık’ın kamu hizmeti yayıncısı British Broadcasting Corporation (BBC), Uluslararası Radyo Drama Yarışması’nın yeni yarışması ‘düzenlenen ‘Uluslararası Oyun Yazarlığı Yarışması’ için kayıt dönemini açtı. Bu çağrı, dünyanın farklı ülkelerinden oyun yazarlarına çalışmalarını BBC’de sergileme şansı veriyor.

Bireysel veya grup olarak başvurulabilen ‘Uluslararası Oyun Yazarlığı Yarışması’na, katılımcıların yaklaşık 50 dakika uzunluğunda, İngilizce dilinde ve kendi seçtikleri bir konuda radyo metni sunmaları isteniyor. Hikayelerini uluslararası platformda duyurma ayrıcalığının yanı sıra bu yıl ‘Birinci dil olarak İngilizce’ ve ‘İkinci dil olarak İngilizce’ kategorilerinin kazananları, 2500 Sterlin’in sahibi oluyor ve ödül törenine katılmak için Londra’ya seyahat etme şansı elde ediyor. Ayrıca kazananlar, çalışmalarının kaydedildiğini ve BBC’de yayınlandığını görebilecekler.

British Council ve BBC tarafından geliştirilen yarışma, profesyonel geçmişleri ne olursa olsun dünyanın dört bir yanından oyun yazarlarının (Birleşik Krallık dışında ikamet eden) çalışmalarına uluslararası tanınırlık ve erişim şansı vermek için önemli bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor.

Yarışmaya katılmak için tüm kurallar, BBC web sitesinde yer almakta ve başvurular çevrimiçi olarak veya 12 Şubat 2023 tarihine kadar giriş formu gönderilerek yapılabilmektedir.

Sağlıklı Cinselliğin Yol Haritası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu