ETKİNLİKLERSERGİ

Bence Magyarlaki’nin ‘Uranus, Waiting Room’ Sergisi Martch Art Project’te

Bence Magyarlaki’nin Türkiye’de gerçekleşecek ‘Uranus, Waiting Room’ başlıklı ilk solo sergisi 14 Aralık 2021’de açılıyor!

Heykel ve ses yerleştirmesi gibi çeşitli unsurlarla birleştirici bir kurgu oluşturmayı hedefleyen sergi, kuir beden politikalara ve hetero-ataerkil, ikili mantık sistemlerinin dışında kalan deneyimlere değiniyor. Sergideki anlatı, bireyin derisini, etini, iç organlarını katmanlarına ayırarak dinlenmeye bırakmasına olanak tanıyan fizik yasalarının hakim olduğu ütopik bir apartman dairesini merkezine alarak şekilleniyor. Tıpkı ‘ev’ olarak tanımlanan mekâna varıldığında ayakkabılar ve kıyafetler çıkarıldığı gibi eve gelen kimse, varsayılan davranış ve tavırlardan, cinsiyet gösterilerinden ve kısıtlanmış arzulardan sıyrılıyor.

“…Uranus, Waiting Room başlığın da işaret ettiği üzere mevcut herhangi bir mimari, devlet veya ulus kavramına ait olma durumu veya mutlak bir varış değildir. Bundan ziyade bir gerilim halidir, radikal bir eylemden önceki fasılanın uzatılmış deneyimidir.”

Uranus, Waiting Room’ sergisinde Magyarlaki, bedende duygu ve arzunun, hafıza ve mahremiyetin nasıl ve nerede taşındığına dair şiirsel, beden-karşıtı arayışını sürdürür.

Sergi açılışı 14 Aralık 2021 tarihinde 17.00-20.00 saatleri arasında Martch Art Project‘te gerçekleşecek.  

Martch Art Project
Asmalı Mescit, Sofyalı Sk. No:22, Kat:1 D:1
Beyoğlu/İstanbul

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı