SANATTANTİYATRO

BKM MUTFAK OYUNCULUK ATÖLYELERİNİ AÇIYOR!

Akademik kimlik kazanan BKM MUTFAK, oyunculuk atölyeleri açıyor.

BKM Mutfak, sinemaya, televizyona ve sahnelere yeni yetenekler kazandırmak için Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve Akasya Kültür Merkezi (AKM) ile birlikte Oyunculuk Atölyeleri‘ni kurarak yeni bir oluşuma imza attı. Yılmaz Erdoğan’ın genel sanat yönetmenliğinde başlayacak olan ‘Oyunculuk Atölyeleri’nde Onur AtillaTaner RumeliBülent ÇatarGülsüm Alkan‘ın da aralarında olduğu birçok tecrübeli eğitmen yeni yeteneklerin ortaya çıkarmak için kolları sıvadı.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ KOMEDİ OYUNCULUĞU EĞİTİMLERİ VERİLECEK.

BKM Mutfak, böylelikle uzun süredir yeni yeteneklere ve özellikle skeç, komedi ve stand-up alanında yaptığı yatırımlara Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve Akasya Kültür Merkezi (AKM) işbirliğiyle kurduğu Oyunculuk Atölyeleri ile akademik kimlik kazanmış oldu. 

BKM MUTFAK SERTİFİKA VERECEK

‘Oyunculuk Atölyeleri’nde temel oyunculuk, kamera önü oyunculuğu ve komedi oyunculuğu dallarında eğitim verilecek. BKM Mutfak, bir ilke daha imza atarak komedi oyunculuğu dalında eğitim veren ilk kurum olacak. Kasımda başlayacak, Oyunculuk Atölyeleri‘ne katılan 15 yaş üstündeki kişiler, eğitimlerini 15 kişilik sınıflarda alacak. 3 ay sürecek eğitim sonrasında BKM Mutfak‘tan katılım sertifikası verilecek. 

EĞİTMENLER:

Onur Atilla ( Komedi Oyunculuğu Eğitmeni):

18 Mayıs 1986 tarihinde İstanbul Samatya’da doğmuştur. Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Tiyatro ile ilkokul yıllarında yıllarda tanıştı. 2012 yılında Anadolu Üniversitesi ile birlikte PERA Güzel Sanatlar Akademisi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu.

Tiyatro Kılçık, Tiyatro Kedi, Tiyatro Bahane, Tiyatro Pera’da çalıştı. 2006 yılından itibaren Tiyatro Kılçık ve Tiyatro Bahane’de oyunculuk, yazarlık ve eğitmenlik yaptı.TRT Okul’da yayınlanan “Partal” adlı komedi programının yazarlığını ve oyunculuğunu yaptı. TRT Çocuk’ta “Kasaba”da seslendirme, “Karagöz” adlı programda hem yazarlık hem seslendirme, Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde ve devlet okullarında da “Yaratıcı Drama eğitmenliği yaptı.

“Güldür Güldür Show” adlı komedi programında oyunculuk yapmaya devam etmektedir.

Taner Rumeli (Temel oyunculuk, kamera önü oyunculuğu eğitmeni):


Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya fakültesi Tiyatro  Bölümünden mezun oldu. 1999 yılında “Keşanlı Ali Destanı” tiyatro oyunuyla profesyonel oyunculuk hayatına başlamıştır. Sonrasında “Öyle bir geçer zaman ki, “İnadına Aşk”, Unutma Beni” gibi birçok TV dizisinde rol almıştır. Sinema, reklam filmlerinde de rol alan Taner Rumeli, halen oyunculuk hayatına devam etmektedir.

 

 

Bülent Çatar (Temel Oyunculuk eğitimi):

1973 Yılında İstanbul Bakırköy’de doğdu.

Öğretim hayatının İstanbul da tamamladı.

Ressam Şevket Dağ İlköğretim Okulu, Pertevniyal Lisesi ardından

Yeditepe Sanat Yönetimi  bölümünü bitirdi. 1995 yılı Zeytinburnu Belediyesi Sanat Yönetmenliği yaptı. Ardından Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda yardımcı yönetmen olarak çalıştı.1998 yılında  Tiyatro Bahaneyi kurdu.

Bir çok çocuk ve yetişkin oyunları sergiledi.

Aynı yıl Aydın Doğan İletişim Lisesinde Tiyatro eğitmenliği yaptı. Dört yıl sürdü.

Bir çok özel ve devlet okulunda yaratıcı drama ve tiyatro eğitmenliği yaptı. Kurumsal şirketlerde danışmalık, eğitmenlik ve etkinlik yönetim üzerine eğitimler verdi. Peramart Ali sunal oyunculuk atölyesi ve Ezo Sunal çocuk atölyesinde  yaratıcı drama-tiyatro eğitmenliği yaptı.

2018 yılında Bkm Mutfak Çocuk Atölyesinin kuruculuğunda yer aldı. Çalışmalarına devam etmektedir.

Gülsüm Alkan ( Komedi Oyunculuğu, Temel oyunculuk, kamera önü oyunculuğu eğitmeni) : Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Tiyatro Tarihi ve Teorisi Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. 1998-2005 yılları arasında Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatroları’nda çeşitli oyunlarda yönetmen yardımcı ve oyuncu olarak görev aldı. 2006 yılında BKM Mutfak Atölye’ye girdi. 2008-2011 yılları arasında “Çok güzel hareketler bunlar” televizyon programında, 2013 yılında “3+1” talk show programı içinde yer alan skeçlerde oyunculuk yaptı. Bir Demet Tiyatro, Bana baba dedi, Hayat Şarkısı, dizilerinde oynadı. Neşeli Hayat, Çok Film Hareketler Bunlar, Deliha, El Değmemiş Aşk, Şansımı Seveyim, Parayı Bulduk ve Sen Kiminle Dans Ediyorsun filmlerinde rol aldı. Halen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde oyuncu olarak görev yapmaktadır.

Başa dön tuşu