ETKİNLİKLERSERGİ

Bu Sergide ‘Beyin Sisi’ Kavramı İnceleniyor

.artSümer, Sanatçılar ve Konuk Sanatçıları [2022] konseptiyle “Beyin Sisi” adlı grup sergisine 26 Kasım 2022 – 7 Ocak 2023 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Literatürde yıllardır var olan fakat adını hayatlarımızı kökten değiştirmeye başlayan Covid-19 pandemi süreciyle birlikte sıklıkla duymaya başladığımız “Beyin Sisi” kavramı etrafında kurgulanan sergi, yaşantılarımızdaki odaklanmayı terk etme eylemlerimizin isteğe bağlı ve zorunlu sebeplerini anımsatırcasına “anda kalma” halini öne çıkarıyor. Sisli atmosferin etkisinde kalan bulanık zihinleri hatırlamaya davet ederken, modern yaşamın keşmekeşinden sıyrılmaya olanak veren “mental bir ara” sunuyor. İzleyicilere, mekân ve eserler arasında kurulan diyalog vasıtasıyla, sosyal etkileşim ve taze bakış imkanları yaratıyor.

.artSümer‘in uzun yıllar boyunca sürdürdüğü “Sanatçılar ve Konuk Sanatçıları” karma sergi konseptinde galerinin temsil ettiği isimler, güncel sanat alanından takip ettikleri başka bir sanatçıyı sergiye davet ediyor. Sanatçılar, bireyselliğe hapsoluşumuzun ardındaki zaman diliminde bilişsel zayıflık yaratan sislerin dağılması için odak noktalarına kolektif bilinci yerleştirerek; hafızaları yoklamaya, bugünü hatırlamaya ve izleyicilere zihinsel deneyim alanları sunmaya çalışıyorlar.

.artSümer
İstiklal Mah. Piyalepaşa Bulvarı, No:32-A,
Beyoğlu/İstanbul

Bu Sergide 'Beyin Sisi' Kavramı İnceleniyor

Panik Atak Başarıyla Tedavi Edilebiliyor

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı