ETKİNLİKLERSERGİ

C.A.M. Galeri Resim Sergisi – Sidar Baki ‘Oyuna Devam’

C.A.M. Galeri 2020 yılını Sidar Baki’ nin ‘Oyuna Devam’ sergisi ile uğurluyor.

Sidar Baki’nin üretim yolculuğunda ana temalarının devamı niteliğinde olan “Oyuna Devam” serisi, sanatçının resimlerindeki kurgusal değerleri koruyarak yeni ifade biçimleri ve plastik yaklaşımlar aradığı bir sürecin yansımaları olarak düşünülebilir.

Sanatçı Sidar Baki, Benim deneyimlediğim, çevremizi saran ve her geçen gün artan bu beton yığınının içinde yaşayan insanın durumu… Terk edilmiş mekanlar, tanımını yapmakta zorlandığımız alanlar içerisine yerleştirdiğim çocukların hikâyesi… mekândan bağımsız oyun oynayan çocuklar, onların oyunları hayâl dünyalarının ve yaşamak istediklerinin belgesini sunar bize… Oyun çocuğa güven duygusu verir. Dolayısıyla bulunduğu mekân, nerede olduğu önemsizleşir. diyerek eserlerinde çokça vurgu yaptığı mekan-çocuk-oyun kurgusuna bir açıklama getiriyor.

“Sidar mekanın içinde oyun kuran bir çocuğu göstererek doğa-kültür ikilemine bir göndermede bulunuyor.Üstelik ‘oyun’ giriyor işin içine. Sanat bir oyundur, insan doğayla oynar!Oyun bir varoluş ve insanın evrilme aracıdır. Kültürün ta kendisidir. Zaten yapıt da bizi o düşünceye çekiyor yeniden: oyun oynamak, imgelemle ilişkilidir.”
-Hasan Bülent Kahraman

“Oyuna Devam” sergisinin açılışı 28 Kasım Cumartesi saat 14:00 ile 18:00 arası gerçekleşecek. Sergi 5 Ocak 2021 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

C.A.M Galeri
Çukurcuma Caddesi, No: 38/A
Beyoğlu – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu