ETKİNLİKLERSERGİ

Cadde 160 Art Gallery Resim Sergisi – Orhan Umut ‘Yüzleşme’

Cadde 160 Art Gallery, 27 Nisan – 5 Haziran 2021 tarihleri arasında Orhan Umut’un 57. Kişisel sergisi “Yüzleşme” ile sanatseverleri buluşturuyor.

Cadde 160 Art Gallery‘de 27 Nisan Salı günü itibarıyla ziyarete açılacak sergide Orhan Umut‘un yirmi yapıtı çağdaş sanat izleyicileriyle buluşacak.

Türk figüratif resim sanatının başarılı ismi Orhan Umut, somut gözlemlerle kavramsal düşüncelerin yan yana yürüdüğü eserlerinde izleyenlere kültürel çeşitliliğin farklı mecralarında ‘öteki’ ile tanışmanın ve anlaşmanın yeni yollarının keşfini sunuyor. Eserler, sınırları çizilen coğrafyada yaşanan süreci anlama ve açıklamak için sıkça kullanılan yapısal çelişkileri, eşitsiz güç ilişkilerinin boyutlarını da gözler önüne seriyor. Tüm bunların yanı sıra kadının statüsündeki dramatik düşüşünü, toplumun tarihsel-sınıfsal gerçekliği karşısındaki soyut mekanizmalarını da ortadan kaldırıyor. Bu eserler melezleşen metropol insanlarının kent sosyolojisi içindeki genel geçer haritasının reddidir.

27 Nisan tarihinde izleyiciyle buluşacak olan “Yüzleşme” sergisi, 5 Haziran 2021 tarihine dek sürecek olup, pandemi sürecinde alınan tedbirlere uygun olarak sanatseverleri ağırlamayı bekliyor.

Cadde160 Art Gallery
Fenerbahçe Mah. Bağdat Caddesi 160/A
Kadıköy – İstanbul

Ziyaret Saatleri ve önemli bilgiler:
Cadde160 Art Gallery hafta içi her gün 11:30-18:00 saatleri arasında açıktır ve pandemi tedbirleri kapsamında aynı anda kısıtlı sayıda izleyici salona kabul edilmektedir.

Sergide yer alan eserler www.cadde160.com web adresinden de izlenebilmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı