MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

CNDD & el CAPITAN Albümü: ‘Beetlejuice’

el Capitan’in dans müziğindeki karanlık ve aydınlık duyguları bir arada barındıracak derin bas ve melodi arayışı, CNDD’nin müzikal geçmişinden gelen ritim ve geliştirdiği ses işleme yöntemleri ile birleşince ortaya çıkan ilk albümleri “Beetlejuice” tekno ve elektro müzik türlerinden tatlar bırakıyor.

Müzikle ilgilenmeye 2012’de oldukça genç yaşta başlayan “CNDD” aka Can Derin Deryan ile 2019 yılında kariyerinde yeni bir sayfa açan “el Capitan” aka Fırat Sezginsoy‘un yollarının kesişmesinin ardından ikilinin müzik kariyeri de değişmeye başladı. el Capitan‘ın oluşturduğu setleri CNDD‘nin canlı performansıyla birleştiren ikili mekanlara özel hazırladıkları deneysel performanslar ile kısa zamanda fark yaratarak Türkiye’nin birçok şehrinde izleyicilerine özel performanslar sundu.

Farklı müzik türlerine ilgi duyan ikili MilimaudioCrew bünyesi altında tekno performanslar sunmaya başladı ve zaman içinde kendi özel seyirci kitlesini oluşturdu. Takipçi sayılarının artması üzerine kendi etkinliklerini düzenlemeye başlayan ikili bu etkinliklerinde farklı sanat dallarında isim yapmış sanatçılar ile çalışarak muziklerine farkındalık ruhu kattıkları “ParachuteCrew” isminde yeni bir oluşum yarattı.

Zaman içerisinde birlikte çaldıklarında bu ismi kullanmaya başlayan ikili, 2 seneyi aşkın birlikte sürdürdükleri muzik yolculukları sırasında yaptıkları prodüksiyonları 2021 yılında Noiseist Records üzerinden paylaşma kararı aldı ve şimdi 7 Mayıs 2021’de ilk EP’leri “Beetlejuice” ile Türkiye müzik endüstrisine sıkı bir giriş yapıyorlar.

Beraber çıkardıkları ilk EP içerisinde yer alacak ‘Kitchen’ ve ‘Beetlejuice’ parçalarını ilk olarak Milimaudio‘nun düzenlediği, 2365 metre rakımda Antalya’nın en yüksek noktası Olympos dağında gerçekleşen ”Meet Zeus II” etkinliğinde müzik severlerle buluşturdular.

el Capitan‘in dans müziğindeki karanlık ve aydınlık duyguları bir arada barındıracak derin bas ve melodi arayışı, CNDD‘nin müzikal geçmişinden gelen ritim ve geliştirdiği ses işleme yöntemleri ile birleşince ortaya çıkan ilk albümleri “Beetlejuice” bize tekno ve elektro müzik türlerinden tatlar bırakıyor.

Albümü buradan dinleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu