ETKİNLİKLERSERGİ

Doğukan Çiğdem, ‘Arada Yaşayanlar’ İle Galeri/Miz’de

Galeri/Miz, Doğukan Çiğdem’in “Arada Yaşayanlar” isimli kişisel sergisine 9 Ocak – 23 Şubat 2024 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.
Emre Zeytinoğlu’nun kaleme aldığı yazı ve Doğukan Çiğdem’in eserleri ile birlikte ‘’Yaratma dürtüsü’’ ve ‘’ilerleme’’ kavramlarının tartışıldığı sergide, insan-doğa-toplumsallık arasındaki sürekli değişimi ve onlara ait sembollerin bu değişim karşısında aldığı haller sorgulanıyor.

Önceki sergilerinde, bazen mitlere ya da inanç sistemlerine ait sembollerin modern dönemde nasıl kılık değiştirdiğini, o değişimin de insanda hangi “psikolojik yarılma”lara neden olduğunu ele alan, bazen de arkaik yaşam koşullarını belirleyen kültürel kodların nasıl bir kaymaya uğradığını, kendi imgesel çözümlemeleriyle ortaya koyan Doğukan Çiğdem, ‘’Arada Yaşayanlar’’ adlı kişisel sergisinde, insan, doğa ve toplumsallık arasında süregelen değişimlere ait sembolleri, alışılmış gösterge ilişkilerinden soyup farklı ilişkilere sokuyor ve karşımıza bir kez daha yeni kompozisyonlar seriyor.

Doğukan Çiğdem “Arada Yaşayanlar” sergisiyle praksis edimler üzerine yeni bir bakış sunuyor. İzleyiciyi insan varoluşunun temel dinamiklerini keşfetmeye, yaratımın ve bozmanın ince çizgilerini sorgulamaya davet ediyor. Bilincin ve varoluşun kesişiminde bir yolculuğa çıkarıyor.

Yaratma ve yok etme arasındaki denge üzerine bir düşünceye yol açan, insan varoluşunun temel sorularını sorgulayan, kısaca yaratımın ve yokluğun arasındaki ince çizgide gezinen bu sergiyi 9 Ocak – 23 Şubat 2024 tarihleri arasında Galeri/Miz’de ziyaret edebilirsiniz.

Galeri/Miz
Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Cad. No.64 Deniz Apt.
Şişli – İstanbul

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Öneriler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu