SANATTANTİYATRO

Duayen isimler “Çiçekçi Sokağı Cinayeti” oyununda buluştu!

Kosta Kortidis’in yazdığı ve Hakan Altıner’in yönettiği “Çiçekçi Sokağı Cinayeti” oyunu, Trump Kültür ve Gösteri Merkezinde seyirci ile buluştu.

İlk gösterimi yapılan oyunda, tiyatro ve sinema dünyasının önemli isimleri bir araya geldi. Oyunun ilk gösterimini izlemeye gelenler, Türkan Şoray, Nevra Serezli, Gencay Gürün, Göksel Kortay,  İsmail Düvenci, Ayşe Kökçü, Atilla Atasoy, Dilek Türker, Aydan Şener, Nuri Gökaşan, İlkyaz Kocatepe, Cenk Tunalı, Suat Güzey idi.

20. yüzyılın başında, İstanbul Çiçekçi Sokağında faili meçhul bir cinayet konusunun, kadına uygulanan cinsel şiddetin ve sonuçlarının anlatıldığı ‘Çiçekçi Sokağı Cinayeti’ oyununda; Deniz Türkali, Altan Gördüm, Özdemir Çiftçioğlu, Damla Cercisoğlu, Gökmen Kasabalı, Berkay Şengil ve Sadi Özen yer alıyor.

Kosta Kortidis‘in gerçek bir hikayeden yola çıkarak yazdığı ve yönetmenliğini Hakan Altıner‘in üstlendiği oyunun kostüm tasarımları Sadık Kızılağaç, dekor tasarımları Tülin Pural, ışık tasarımları Kemal Yiğitcan, görsel tasarımları Barış Çantay ve fotoğraf çekimleri Ege İşlek tarafından yapıldı.

Oyun 3 Kasım 2018‘de Ankara MEB Şura Salonu‘nda, 10 Kasım ve 25 Kasım 2018 tarihlerinde Trump Kültür ve Gösteri Merkezi‘nde sahnelenecek.

Oyunun Künyesi

Yazan: Kosta Kortidis
Yöneten: Hakan Altıner
Kostüm Tasarım: Sadık Kızılağaç
Dekor Tasarım: Tülin Pural
Işık Tasarım: Kemal Yiğitcan
Görsel Tasarım: Barış Çantay
Fotoğraf: Ege İslek
Medya İletişim Sorumlusu: Ecem Kaprol
Asistanlar: Duygu Nihan Taş, Akın Dirgen

Oyuncular:

Deniz Türkali
Altan Gördüm
Özdemir Çiftçioğlu
Damla Cercisoğlu
Gökmen Kasabalı
Berkay Şengil
Sadi Özen

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş 

Başa dön tuşu