ETKİNLİKLERSERGİ

Elgiz Müzesi Ekim Ayı Programı

Elgiz Müzesi, Performistanbul iş birliğinde gerçekleştirilen performans serisi Üst Üste ile izleyicileri Ekim ayı boyunca müzede yer alacak olan Performans Odası’na davet ediyor.

Birbiri ardına gerçekleşecek performans serisinde, sanatçılar, bölgenin özelliklerinden yola çıkarak, semtteki demografi, mimari ve şehir yapılanmasını ve oluşturduğu dengeleri temel alır. Canlı sanatın çağdaş sanat sahnesi/ortamıyla kurumları arasında kendine bir yer edinme çabası şeklinde de okunabilir. Performans Oda’sında yer alacak performanslar; kamusal alanın, ‘beyaz yaka’ olarak sınıflandırılmaya çalışılan topluluğun ve şehir hayatının oluşturduğu sıkışmışlık/kıstırılmışlık hissiyatı içinde bulunan bireylere bir özgürlük alanı yaratıldığında nasıl farklı bakış açıları geliştirebildiklerini konu alırlar.


NİLÜFER ERGİN

ALACAKARANLIKTAN FRAGMANLAR
23 EKİM 2019 – 11 OCAK 2020

Elgiz Müzesi, 23 Ekim 2019 – 11 Ocak 2020 tarihleri arasında, Nilüfer Ergin’in kişisel sergisi “Alacakaranlıktan Fragmanlar”a ev sahipliği yapıyor!

Tarihin izleri arasında, yerinden edilenlerin bıraktığı sese doğru; uzaklarda bildiğimiz tanıdık bir yol öyküsünü keşfe çıkıyoruz! Ergin, hayatımızın dışında gerçekleşenin kaçınılmaz yakınlığını gözler önüne serdiği uğraklar arasında bizi, Gramsci’nin alacakaranlığında, rotamızı belirlemeye davet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu