SANATTAN

Ellen Art Galeri’de İranlı Ressamlar Rüzgarı

Ağustos ayında Ellen Art Galeri’den İranlı ressamlar geçti!

‘Sanata ortak olmak için’ parolasıyla sanat dünyasında önemli sergilere imza atan Ellen Art Galerisi, yaz sezonunda İranlı sanatçılardan, Aligholi Mardani ve Elahe Ravand‘ın eserlerinden oluşan seçkileri sanatseverlerin beğenisine sundu.

Aligholi Mardani

 

İlk olarak 13 Ağustos-26 Ağustos 2016 tarihleri arasında Aligholi Mardani‘nin kavramsal olarak göçü ele alan eserleri sergilendi. Tahran’da resim egitimini bitirdikten sonra Hacettepe’de yüksek lisansını yapmakta olan Sanatçı, Ellen Art Galeri‘de kendine ait çizgilerinden ve özgün çalışmalarından oluşan ‘Qashai’ adlı sergisi ile sanatseverlerle buluştu.

 

 

Elahe RavandDaha sonra 26 Ağustos 2016’da İranlı sanatçı Elahe Ravand‘ın eserlerinden oluşan sergide, sanatçının İstanbul’da çalıştığı resimleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Eserler, ekspresyonizm tarzında ve hayali biçimde çalışılmış, renklendirme ve kompozisyonlar ile sanatçının kendi zevk ve tutkularına göre tasarlanmış. Yağlı boya ile yapılan eserler, figür, meyve ve çiçekler arasındaki etkileşimlere hayali unsurların da eklenmesinden oluşuyor.

Elahe Ravand 1988 yılı Tahran’da doğdu. 2005’te Tahran Fen Bilim Okulu Resim Bölümünde liseyi tamamladı. 2006 yılında başlayarak Tebriz Azad Üniversitesi Plastik Sanatlar programında ön lisans eğitimi aldı ve 2011’de Şiraz Üniversitesi Grafik Tasarımı bölümünden lisans derecesiyle mezun oldu.

Selfiewebbie reklam

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı