ETKİNLİKLERKONFERANS & SÖYLEŞİ

FRANSIZ KEMALİST YAZAR LOULOU DEDOLA İSTANBUL’DA!

Fransız yazar ve rock müzisyeni Loulou Dedola, Bedri Baykam ile söyleşi için Piramid Sanat’ta sanatseverlerle buluşacak.

Haber: MELİKE BİRGÖLGE

Kendini uzun süredir ‘Kemalist’ olarak tanımlayan, ‘Le Peré Turc’ (Türk Baba) başlıklı resimli romanın  yazarı, Fransız senarist ve müzisyen Loulou Dedola, Bedri Baykam ile bir söyleşi yapmak üzere İstanbul’a geliyor.

Kemalist düşünceyi benimseme nedenleri, Fransa’da ve dünyanın değişik yerlerinde Kemalizm ve Mustafa Kemal’i nasıl anlattığı ve Kemalist felsefenin 21. yüzyıl sorunlarına toplu bir çözüm getirdiğine olan inancı üzerine gerçekleşecek sohbet, Piramid Sanat’ta düzenleniyor.

Dedola, “Türk halkı ile nihayet karşılaşacak olmaktan çok mutluyum. Bunu çok uzun zamandır bekliyordum ve artık hiçbir şekilde ayrılmayacağız. Siyasi mücadelesi ve çalışmaları benim için esin kaynağı olan Bedri Baykam ile bir söyleşi yapmak benim için ayrıca onur verici” sözleriyle Türkiye’ye gelecek olmaktan duyduğu büyük mutluluğu dile getirdi.

Loulou Dedola’nın, Bedri Baykam ile yapacağı söyleşi, 30 Ocak 2020 Perşembe günü 18.30-21.00 saatleri arasında Piramid Sanat’ta gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu