ETKİNLİKLER

Galeri Diani Karma Resim Sergisi – “EVE DÖNÜŞ”

“EVE DÖNÜŞ” SERGİSİ, İSPANYA PORTEKİZ VE FRANSA’DAN SONRA TÜRKİYE’DE GALERİ DİANİ’DE 

Türkiye’den yaklaşık 70 sanatçının çalışmalarını yurt dışında turneye çıkaran ve küratörlüğünü üstlenen sanatçı Şükrü Karakuş, “EVE DÖNÜŞ” başlığındaki sergiyi İspanya, Fransa ve Portekiz’den sonra Türkiye de Galeri Diani’de sergileyecek..

Galeri Diani, 8 Aralık – 29 Aralık 2018 tarihleri arasında Şükrü Karakuş’un içinde kendi eserlerinin de bulunduğu, Ergin İnan, Süleyman Saim Tekcan, Gülseren Südor gibi usta sanatçıların yanında bir çok tanınmış sanatçı ve gençlerin yer aldığı ve 140’a yakın eserin olduğu “EVE DÖNÜŞ” sergisine ev sahipliği yapıyor.

“EVE DÖNÜŞ” sergisinin hikayesini de Şükrü Karakuş zihninde şöyle projelendirilmiş; “Bir yolculuğa çıktığınızda sizi hangi serüvenlerin beklediğini bilemezsiniz. Kimlerle karşılaşacağınızı, kimlerle konuşacağınızı, kimlere bakacağınızı ya da kimlerin size bakacağını… Evde bıraktıklarınız; anneniz, babanız, çocuklarınız, eşiniz ya da sevgiliniz içinse durum farklıdır. Onlar için normal hayat devam eder ve sizin dönüşünüzü beklerler. Sanat eseri ile sanatçı arasındaki ilişki de buna benzer. Atölyede yaşanan süreçten sonra eser bir yolculuğa çıkar, en son sanatçısı bakmıştır ona. Sonrasında eser gittiği mekanlarda izleyicilerle buluşur. Bu buluşma sanatçı ile izleyici arasındaki uzaklığın sıfırlandığı, bakışların kesiştiği; dolaylı, dolaysız ilişkilerin toplandığı potansiyel bir alana dünüşmüştür. Eser tekil olma halini korur ancak bakışların birleştiği, paylaşıldığı yer olarak çoğuldur artık. Eğer başka bir mekanda duraklamamışsa bu çoğalmayla enerji ve anılar yığını olarak sanatçısına, evine geri döner.” 

Açılış Kokteyli: 8 Aralık 2018, Cumartesi  Saat 17:00

Galeri Diani
Bostanbaşı cad. No:3 Beyoğlu, İstanbul
(Cezayir sokağı alt girişinin yanı)

Giriş ücretsizdir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı