ETKİNLİKLERSERGİ

Galeri Diani Karma Sergi – ‘Kök’

Galeri Diani, ‘KÖK’ adlı sergiye 20 Mart – 20 Nisan 2021 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Sanatçılar Gülseren Südor, Hale Sontaş, Hülya Düzenli, Zeynep Dilek Çetiner, Sema Bicik, Tuba Önder Demircioğlu ‘KÖK’ kavramını merkeze alarak işaretlediği üç temel anlayışı aydınlatmaya çalışıyorlar. Küratörlüğünü Telga Südor Mendi’nin üstlendiği sergide ayrıca onur sanatçısı olarak Eren Eyüboğlu’nun da eserleri yer alıyor.

Gülseren Südor Resim
Gülseren Südor

Birbirinden çok farklı ve öznel yapıtlar üreten ve hatta farklı kuşaklardan olan bu yedi güçlü kadın sanatçı ‘kadının’ isteyerek ve çoğunlukla da istemeden yüklendiği üç görev üstünde yoğunlaşarak ‘KÖK’ kavramını açmaya ve izleyiciyle bütünleştirmeye çalışıyorlar. Karşı: Tüm engellere karşı güçlü kalmayı Öteki: Ötekileştirme ve Öteki olmayı Kahraman: ise istemeden de olsa tabulaştırılmayı aynı zamanda da gücü iyi yönde kullanıp öncü olmayı temsil ediyor.

Dilek Çetiner Resim
Zeynep Dilek Çetiner

Sanatçılar, son bir yıldır yaşanmakta olan Covid-19 salgını nedeniyle yalnızlaşma ve bireyselleşmenin düşüncelere ve bilinçaltına yoğunlaşmasına neden olduğu düşüncesinde birleşirken ‘KÖK’lere dönüp bir bakıma aydınlanmanın ve yeni bir geleceği olgunlaştırmanın temelinin oluşturulduğunu dile getiriyorlar.

Yedi değerli sanatçının yapıtlarını yakından hissederek takip etmek isteyen sanatseverler, sergiyi 20 Mart – 20 Nisan 2021 tarihleri arasında Galeri Diani’de ziyaret edebilir.

Galeri Diani
Bostanbaşı cad. No:3 Beyoğlu, İstanbul
(Cezayir sokağı alt girişinin yanı)

Giriş ücretsizdir.

Galeri Diani, Covid-19 önlemleri kapsamında randevu sistemi ile sanatseverlere kapısını açmaktadır. 

Ana Görsel: Sanatçı Hülya Düzenli

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı