ETKİNLİKLERSERGİ

Galeri FE’de ‘Işıklarınızı Açın’ Sergisi

Galeri FE, Hakan Kürklü & Yılmaz Bulut’un ‘’Put Your Lights On / Işıklarınızı Açın’’ isimli fotoğraf sergisine 28 Ocak – 18 Şubat 2023 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Günümüzde her gün, her saat, her dakika, her an sosyal medya veya diğer internet araçlarıyla birbirimize bağlanır, birilerinin yaşamlarının kimi zaman izleyicisi kimi zaman ortağı oluruz. Yani herkes, her an herkesten haberdar olur. Marshall McLuhan’ın yaklaşımıyla “Gördüğümüz şey oluruz. Biz diğerlerini şekillendiririz, diğerleri de bizi şekillendirir”. Gittikçe birbirimize benzeriz. Bu sarmal devam eder. Bizi şekillendirenlerin içinde kaybolup gideriz. Hakan Kürklü ve Yılmaz Bulut, Put Your Lights On isimli duo sergilerinde kenti ve insanı farklı perspektiflerden ele alarak izleyiciye bakış açılarını sunuyorlar.

Yılmaz Bulut, kimi karelerinde kendi  kalabalığımıza dışarıdan bakarken kimi karelerinde objektifinden yalnız olmanın nasıl görünürlük kazandığını yansıtır. Hakan Kürklü ise fotoğraflarında her gün geçtiğimiz sokaklarda bakıp da görmediğimiz mekânlardaki estetik tatları bizlere ulaştırır.  Sanatçılar tarafından imlenen ve çoğu sosyal yaşanırlıkların anılarını gizleyen bu sergi, bizlere bakma ve görme arasındaki ayrımı bir kez daha anımsatır.

Maylo sponsorluğunda gerçekleşecek sergiden elde edilecek tüm gelir Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacak olup, 28 Ocak Cumartesi günü 17.00-20.00 saatleri arasında açılışı gerçekleşecek olan sergi 18 Şubat tarihine kadar Pazar ve Pazartesi günleri hariç, 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Galeri FE
Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. No 60/2 D:4
Çiftehavuzlar, Kadıköy-İstanbul

Stresle Mücadele Etmek için 10 Altın Öneri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu