ETKİNLİKLER

Galeri/Miz Resim Sergisi – Nuri Battal “I am Bleeding”

Galeri/Miz,  14 Kasım – 9 Aralık 2017 tarihleri arasında Ressam Nuri Battal’ın “I am Bleeding” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

‘Nuri Battal resimlerinde şeyler sanat ile felsefe arasında bir yerde durmaktadır. Herhangi bir şeyin imgesi ile kavramı aynı anda alımlandığında bütün şeyler dillenir… Bu resimlerde dil, etin kırbacıdır; yazı, şaklayan tendir…’
Suat Hayri Küçük

Galeri/Miz
Hüsrev Gerede Cad. Deniz Apt. 64
Teşvikiye – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Nuri Battal Kimdir?

İstanbul’da doğan Nuri Battal’ın resim sanatına olan ilgisi küçük yaşlarda başladı. Orta öğretimi yıllarında katıldığı yarışmada aldığı ikincilik ödülü sanata olan yatkınlığını artırdı ve çalışmalarına yoğunluk verdi. İstanbul Üniversitesi’nde öğrenimini ve doktora programını bitirdikten sonra 1990 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Nevada Üniversitesi’nde çalışırken College of Liberal Arts da resim plastik sanatlar dersleri aldı. Amerika’da kaldığı süre içinde resim çalışmalarına devam etti ve karma sergilere katıldı. 1995 yılında Kagawa Üniversitesi’nin daveti üzerine Japonya ‘ya giden sanatçı Kagawa Perfecture Culter Center’de üç yıl boyunca resim ve plastik sanatlar geleneksel el sanatları programına katıldı. Takamatsu City Museum of Art ve Kagawa Cultural Museum da karma sergilere katıldı. Türkiye’ye döndükten sonra yurt içinde kişisel ve karma sergilere katılan sanatçı İstanbul’daki resim atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Sanatçının eserleri pek çok yerli ve yabancı özel koleksiyonda yer almaktadır.

Başa dön tuşu