HEYKELRESİMSANATTAN

Hanefi Yeter’in belleğinden tüm anılar bu sergide!

Sanatçı Hanefi Yeter’in sanat yaşamının farklı dönemlerine ait eserlerinden oluşan ‘Belleğe Doluşan Tüm Anılar’ başlıklı sergi Endless Art Taksim’de açıldı.

‘’Görmek her zaman özel bir kavramdır,
Görünenden daha yoğun bir deneyim gerektirir.’’

Buket Bal ve Miray Aydın küratörlüğünde gerçekleşen ‘Belleğe Doluşan Tüm Anılar’ başlıklı sergi, Hanefi Yeter‘in kimi zaman toplumun belleğinde kimi zaman kişisel tarihimizin bir parçasında bulunan hatıraları eserlerine aktarmasından oluşuyor. Eserlerinde farklı malzemeler ve birçok nesneyi kullanan Yeter, yeni ifade yolları yaratarak tekrar etmeyen ve kendine özgü anlatımlarla dikkat çekiyor.

Sanatçı Hanefi Yeter, ürettiği eserlerinde anıları içinde bulundukları zaman tünellerinin birer parçası olmaktan çıkarmak ve izleyiciye hatırlatmak istiyor. Kullandığı farklı malzemeler, izleyicinin o anılarla yüzleşme, övünme ya da utanma gibi ifadelerinin kuvvetini belirliyor. İzleyici de kendi anılarından yola çıkarak ve kendi penceresinden bakarak sanatçının  bıraktığı ipuçlarıyla o ifadeyi tamamlıyor ve anlamlandırıyor.

Kendine ait bir biçime ulaşmış ve bunu; gündelik olanla, aşkı, inançları, politika ve felsefeyi heyecanını hiç kaybetmeden sözle harmanlayarak, eserlerinde ise bu fikir ve heyecanı her zaman dönüştürerek, kendini yenileyerek gerçekleştiren Hanefi Yeter‘in bu sergisini 15 Kasım 2018 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Endless Art Taksim
İnönü Mahallesi, Elmadağ Cd. 28
Şişli/Istanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı