SANATTAN

Hasan Bülent Kahraman gelen tepkiler üzerine istifa etti!

İBB’nin kültürel faaliyetlerine yön verecek olan “Kültür Sanat Platformu Danışma Kurulu”nda yer alan Hasan Bülent Kahraman gelen tepkiler üzerine görevinden istifa etti.

İBB’nin kültürel faaliyetlerine yön verecek olan Kültür Sanat Platformu Danışma Kurulu üyeleri önceki gün açıklandı. İKSP Danışma Kurulu, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şengül Altan Arslan, İBB Kültür Daire Başkanı Hülya Muratlı, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, Araştırmacı Rumeysa Kiger, İKSV Kültür Politikaları Çalışma Direktörü Özlem Ece, yazar- sunucu Yekta Kopan, akademisyen ve TV programcısı Levent Erden, oyuncu Mert Fırat, sanat eleştirmeni ve akademisyen Hasan Bülent Kahraman, müzisyen Harun Tekin ve tarihçi-yazar Saffet Emre Tonguç’tan oluştu. Listede yer alan FETÖ’nün eski gazetesi Today’s Zaman yazarı Rumeysa Kiger ile “yetmez ama evetçi” liberal akademisyen Hasan Bülent Kahraman isimleri kamuoyunda oldukça tepki çekti.

Ergenekon kumpası sürecindeki açıklamaları nedeniyle tepki toplayan Hasan Bülent Kahraman kurula alınınca sosyal medyadan yoğun tepkiler geldi. Tepkilerin ardından Kahraman’ın Kültür Daire Başkanlığı ile irtibata geçerek, görevinden istifa ettiği öğrenildi.

Öte yandan kurul üyelerinin genel olarak liberal çevrelerde anılan isimlerden olması da oldukça tepki çekti. Türkiye’nin kültür birikimini yansıtacak alanında uzman değerli isimler varken bu isimlerle bir kurulun oluşturması da İBB’ye ve İmamoğlu’na tepkilerin yönelmesine sebep oldu.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı