SANATTAN

Hayat Yapbozlardan İbaret Değil mi?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ukraynalı Sanatçı Svitlana Sukhachova’nın ‘Life Puzzles’ adlı sergisi Pusula Sanat Evi’nde açıldı.

‘Life Puzzles yani Hayat Yapbozları ne demek?’ sorusunun cevabının ve izlerinin saklandığı bu sergide, hayatın her zaman bir çikolata kutusundan ibaret olmadığını daha çok rengarenk ve sıklıkla gerçek sanılan ve algı meselesi olarak söylenilen fragmanlar içeren bir yapboz kutusu olduğunu anlayacaksınız. Aynı anda hayatın varlığımızı sürekli yapıp bozduğunu, mucizeler, sürprizler ve beklenmeyen dalgalanmalarla dolu olduğunu göreceksiniz.

Kulaklarınızın duymaya, gözlerinizin izlemeye hazır olması gereken bu sergiyi 12 Aralık 2015’e kadar Pusula Sanat Evi’nde ziyaret edebilirsiniz.

Pusula Sanat Evi

Papa Roncalli Sokak 118A Harbiye Şişli/İstanbul
Tel: 02122318695

Svitlana Sukhachova Kimdir?

1979 doğumlu olan Ukraynalı ressam Dneprodzerinsk Güzel Sanat Okulu’ndan mezun. Ancak filolog-sinolojist olarak çalışmaya başladı ve resim sanatını bırakmak zorunda kaldı. Ukrayna Milli Bilim Akademisi Küresel Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde çalıştı. Yıllar sonra KKTC’ye taşınıp yine resim yapmaya başldı. Bu dönem itibariyle onlarca tablo resmetti, birçok stil denedi ve hala kendisine has stilini aramaktadır. Svitlana farklı konu, teknik ve materyalleri deniyor, yağlı boya ile portreleri resmetmeyi seviyor, kurşun kalem, pastel, sepya, kömür ve sangin ile çalışıyor.
Svitlana Girne’de sanat hayatını sürdüren ressam iki kız annesi, amatör maraton koşucu, Rusça, Ukraynaca, İngilizce ve Çince konuşmaktadır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_images_carousel images=”3844,3845,3847,3848,3849,3850,3851,3852,3853″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” mode=”horizontal” speed=”5000″ slides_per_view=”1″ title=”ESERLER”][/vc_column][/vc_row]

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı