ETKİNLİKLERKONSER & MÜZİK FESTİVALİ

İDSO’dan 2022 Yılının İlk Konseri İstanbul AKM’de

İDSO DenizBank Konserleri’nde yeni yılın ilk konseri; 07 Ocak 2022 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek. Dünyanın dört bir yanındaki orkestralarla çalışan Hollandalı şef Josef Suilen’in yöneteceği konserde, “Violoncello da Spalla” (*) adındaki yaylı çalgıyı ustalıkla çalan Rus müzisyen Sergey Malov, dinleyicileri pek bilinmeyen bir enstrümanın tınısıyla tanıştıracak.

Yılın ilk İDSO DenizBank Konseri, rengarenk geçecek 2022 konserlerinin de ipuçlarını veriyor. Friedrich Gulda’nın “Viyolonsel Konçertosu”; rocktan polkaya, menuetten caza birçok tınıyı harmanlayarak sürprizli bir performansı garantiliyor. Konser programında yer alan, müziğin dahi çocuğu Mozart’ın ve tüm müzik tarihinin tartışmasız başyapıtlarından biri olarak kabul edilen “41. Senfoni”nin de sanatseverlere unutulmaz dakikalar yaşatması bekleniyor.

(*) Violoncello da Spalla: Göğüse ve omuza yaslanarak çalınan, yaylı çalgılar ailesinden beş telli bir enstrüman, küçük bir çellodur.. Çello çalmak isteyip de çalamayan kemancıların, omuza asıp keman gibi yatay çalabildiği tarihi bir enstrümandır.

Program:

  • Friedrich Gulda, “Çello Konçertosu”
  • Wolfgang Amadeus Mozart, “Senfoni No.41 – Jüpiter”

İDSO konser biletleri www.biletinial.com’dan temin edilebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı