HEYKELSANATTAN

‘II. Heykelde Yeni Keşifler’ Yarışmasına Başvurular Başladı

Sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın, heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı.
Bu yıl Mesa Holding’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan yarışmada; eserlerini sergileme fırsatı bulamayan yetenekli sanatçıların görünürlüğünü artırmak ve heykel sanatına gönül verenleri teşvik etmek amaçlanıyor.
Başvurular 9 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek.

Yüzyıllar önce ortaya çıkan, duygu ve düşüncelerin çeşitli maddeleri şekillendirerek aktarılmasını sağlayan heykel sanatı bugünde sanat dalları arasında bütün ihtişamıyla yer alıyor. Milliyet Sanat, kendine yeni kapılar açmak ve sanatını daha geniş kitleler ile paylaşmak isteyen genç heykel sanatçılarını “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına davet ediyor.

“II. Heykelde Yeni Keşifler” Yarışması: Önce 10 eser belirlenecek

Birbirinden değerli isimlerin yer aldığı seçici kurul tarafından belirlenecek 10 eser arasından ilk 3’e giren yarışmacıların her biri 10 bin TL üretim desteği kazanırken, 1. Seçilen yarışmacı yurt dışında bir ay süren sanat eğitimi ödülünün de sahibi olacak. 9 Haziran tarihine kadar devam edecek olan yarışma başvurularının ilk elemesi Haziran ayının sonunda gerçekleştirilecek ve dereceye giren 10 eser belirlenecek. Daha sonra Ağustos ayında bu 10 eser arasından birinci olan eser seçilecek.

İlki 2019 yılında gerçekleşen yarışmanın bu seneki seçici kurulunda Artsümer Galeri Kurucusu Aslı Sümer, Küratör & Sanat Yazarı Derya Yücel, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı & Koleksiyoner Ebru Özdemir, Heykeltraş Fabio Lattanzi Antinori, Milliyet Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Filiz Aygündüz, Küratör & Sanat Danışmanı Melike Bayık, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & Koleksiyoner Meltem Demirören Oktay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölüm Başkanı Prof. Neslihan Pala,  Merkur Galeri Kurucusu & Sanat Danışmanı Sabiha Kurtulmuş, Mesa Mesken Sanayi A.Ş. Tasarım Müdürü Sinem Konu Keskinok ve Sanatçı Seçkin Pirim yer alıyor.

‘Felaket Kız’ Olarak Bilinen Fotoğraf, 473 Bin Dolara Satıldı

10 Eser Sergilenecek

Yarışma sonunda dereceye giren 10 eser, İstanbul Bienali ile eş zamanlı olarak 11 Eylül tarihinde açık hava heykel sergileri için en güzel mekanlardan biri olan Kemer Country Club’da açılacak sergide sanatseverlerle buluşacak. Eserler daha sonra Boğaz’ın eşsiz manzarasında yer alan tarihi Cemil Molla köşkü bahçesinde “Heykelde Yeni Keşifler” sergisi kapsamında sergilenecek.

Detaylı bilgi almak ve yarışmaya katılmak için
http://www.milliyetsanat.com/yarismalar/heykeldeyenikesifler 
adresinde yer alan başvuru formunu doldurup,
eser fotoğrafı ve videosunu yüklemek yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu