ETKİNLİKLERSERGİ

Istanbul Concept Gallery 10X10 Sergi Serisi – “Yaşam Zerreleri”

Istanbul Concept Gallery’nin yeni sergisi “Yaşam Zerreleri” 12 Eylül Perşembe günü açılıyor. Küratörlüğünü Işık Gençoğlu’nun yaptığı sergi, Istanbul Concept Gallery’nin geleneksel hale gelen 10×10 Sergi Serisi’nin beşincisi olacak. 12 Ekim’e kadar sürecek sergide 10 sanatçının 10 ayrı eseri olmak üzere toplam 100 eser izleyicilere sunulacak.

“Yaşam Zerreleri” sergisi, insanoğluna evrende sadece bir “zerre”den ibaret olan yerini hatırlatmayı ve diğer “zerre”lerin varlığını göstermeyi amaçlıyor. Yeryüzündeki yaşamın çeşitliliğini ve insanın rolünü sorgulayan sergi, insana “gerçekten düşündüğün kadar önemli misin?” sorusunu soruyor.

Ayşegül İzer

10×10 Sergi Serisi, her sanatçının 10 eserinden oluşan bir tür “mini retrospektifler” sergisi olarak, sanatçıları izleyiciyle “yüzyüze” getiriyor, tanıştırıyor ve aradaki mesafeleri sıfırlıyor.

2017’de, galerinin açılışından bu yana 5 kez gerçekleştirilen 10×10 Sergi Serisi, izleyiciye unutmaması gerekenleri hatırlatmayı amaçlıyor.

İlk sergi olan “Yeni Hikayeler”de, “herhangi bir hayat, diğerinden üstün değildir” temasını işleyen seri, sırasıyla hayal kurmanın önemini, umut etmeden var olunamayacağını, kahraman beklemeden kahraman olmayı anlatan temalarla devam etti.

Martin Baeyens

“Yaşam Zerreleri” Sergisi 12 Eylül – 12 Ekim 2019 tarihleri arasında Istanbul Concept Gallery‘de izlenebilir.

Sanatçılar:
Ayşegül İzer/ Bekiaris Hariton/ Cankat Kalyoncu/ Elif Songur Dağ/ Gamze Yalçın/ Hülya Botasun/ Işık Güner/ Martin Baeyens/ Serdar Şencan/ Sinan Dağ

Açılış: 12 Eylül 2019 Perşembe Saat: 19.00 – 21.00

Istanbul Concept Gallery
Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sok. No:27/2
Beyoğlu/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Işık Güner
Hülya Botasun
Başa dön tuşu