ETKİNLİKLER

Istanbul Concept Gallery Resim Sergisi – Andreas Georgiadis “Mitoloji”

Istanbul Concept Gallery, Andreas Georgiadis’in daha önce sergilenmemiş yeni eserlerinden oluşan kişisel resim sergisi “Mitoloji”yi 15 Ocak – 9 Şubat 2019 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşturuyor.

Georgiadis, sergisinde yedi önemli yazarın harika metinleri üzerinden öznel duygusal ikonografisini oluşturmaya çalışıyor.

Sergilenen eserlerin ilham aldığı edebi metinler şunlar:
Suç ve Ceza / Fyodor Dostoyevski, Martı/ Anton Çehov, Kanlı Düğün / F. G. Lorca, Malavoglia’lar / Giovanni Verga, “Male di luna” / Luigi Pirandello, Swann’ların Tarafı / Marcel Proust ve Kral Oidipus / Sofokles

Açılış: 15 OCAK 2019 Salı Saat: 19.00-21.00

Istanbul Concept Gallery
Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sok. No:27/2
Beyoğlu/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Andreas Georgiadis Kimdir?

1972’de Selanik’te dünyaya gelen Andreas Georgiadis Atina’da yaşıyor ve çalışıyor. School of Graphic Arts and Artistic Studies’de Grafik Tasarımı bölümünde okudu. Orleans, Fransa’da Institut d’ Arts Visuels’de illüstrasyon bölümüne devam etmek için devlet bursu kazandı. Güzel sanatlar eğitimini Y. Rorris’ten aldı (2000-2006). Andreas Georgiadis, Yunanistan’da ve yurtdışında on iki kişisel sergi gerçekleştirdi ve büyük övgüler topladı. Eserleri müzelere, kamusal ve özel koleksiyonlara alındı ve kitaplar ile plaklarda kullanıldı. Georgiadis ayrıca Mikri Arktos Yayınları’nın sanat ekibini yönetiyor.

Başa dön tuşu