RESİMSANATTAN

Istanbul Concept Gallery’de “Yaşam Zerreleri”

Istanbul Concept Gallery’nin yeni sergisi “Yaşam Zerreleri” devam ediyor.
Küratörlüğünü Işık Gençoğlu’nun yaptığı sergi, Istanbul Concept Gallery’nin geleneksel hale gelen 10×10 Sergi Serisi’nin beşincisi.
12 Ekim’e kadar sürecek sergide 10 sanatçının 10 ayrı eseri olmak üzere toplam 100 eser izleyicilere sunuluyor.

 “Yaşam Zerreleri” sergisi, insanoğluna evrende sadece bir “zerre”den ibaret olan yerini hatırlatmayı ve diğer “zerre”lerin varlığını göstermeyi amaçlıyor. Yeryüzündeki yaşamın çeşitliliğini ve insanın rolünü sorgulayan sergi, insana “gerçekten düşündüğün kadar önemli misin?” sorusunu soruyor.

2017’de, galerinin açılışından bu yana 5 kez gerçekleştirilen 10×10 Sergi Serisi, her sanatçının 10 eserinden oluşan bir tür “mini retrospektifler” sergisi olarak, sanatçıları izleyiciyle “yüzyüze” getiriyor, tanıştırıyor ve aradaki mesafeleri sıfırlıyor.

İlk sergi olan “Yeni Hikayeler”de, “herhangi bir hayat, diğerinden üstün değildir” temasını işleyen seri, sırasıyla hayal kurmanın önemini, umut etmeden var olunamayacağını, kahraman beklemeden kahraman olmayı anlatan temalarla devam etti.

“Yaşam Zerreleri” Sergisi 12 Ekim 2019 tarihine kadar Istanbul Concept Gallery‘de izlenebilir.

Sanatçılar:
Ayşegül İzer/ Bekiaris Hariton/ Cankat Kalyoncu/ Elif Songur Dağ/ Gamze Yalçın/ Hülya Botasun/ Işık Güner/ Martin Baeyens/ Serdar Şencan/ Sinan Dağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu