ETKİNLİKLERSERGİ

Jean-François Leal’in Sergisi ‘Bitkisel Düşlem’ Institut français Türkiye’de

Sergi Institut français'in bahçesinde ziyarete açık olacak

Institut français Türkiye’nin İstanbul şubesi bahçesinde, Fransız sanatçı Jeff Leal’in Bitkisel Düşlem sergisi  bu hafta kapılarını açıyor.
21 Ekim’den 21 Aralık 2021 tarihine kadar Institut français bahçesinde Jeff Leal’in Bitkisel Düşlem  sergisi sanatseverler ile buluşacak.

BİTKİSEL DÜŞLEM BİTKİLERİ YENİDEN YORUMLUYOR

Bitkisel Düşlem, doğadan yeniden beslenmeye ve doğanın canlı varlıkları bitkilere karşı duyarlı olma ihtiyacından kaynaklanan sanatsal bir çalışmadır. Bitkileri yeniden yorumlamanın, renklerini değiştirmenin basit gerçeği bizleri, onları yeniden keşfetmeye, tüm güzellikleri ve karmaşıklıkları içinde yeniden değer vermeye davet ediyor. İlk bitkilerin varlığıyla bizim aramızda bir milyar yıldan daha fazla bir süreç var. Bitkiler sudan ilk çıkan canlılardır. Bizler, onlar ve Dünya’ya saldıkları oksijen sayesinde nefes alabiliyoruz. Bitkiler olmadan hayatta kalmamız imkansız.

JEAN-FRANÇOİS LEAL KİMDİR?

Jean-François Leal

Jean-François Leal, 1987’den bu yana fotoğrafçılık ve yönetmenlik yapmaktadır. Fransa’nın Ardennes bölgesinde, Endülüslü bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen sanatçı, görsel-işitsel alanındaki üniversite eğitimi ve gerçekleştirdiği seyahatler ona, yeni yerleri incelemek ve dönüştürmek için farklı bir evrenin kapılarını araladı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı