SANATTAN

‘Kim’liğinizin Barındığı Yerin İzleri’ bu sergide…

Görsel sanatlardan tiyatroya, konserlerden beden atölyelerine sanatın farklı disiplinlerine özel alanlar sunan Endless Art Taksim, 15. İstanbul Bienali, Komşu Etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen “Kim’lik: Barınılan Yer” başlıklı projeyle kapılarını sanatseverlere açtı.

Endless Art Hall başta olmak üzere tüm alanları kapsayan sergide; Ahu Akkan, Ali Alışır, Ali Kotan, Arzu Başaran, Aslı Torcu, Bahri Genç, Balkan Naci İslimyeli, Barış Cihanoğlu, Bedri Baykam, Bubi, Deniz Sağdıç, Ergin İnan, Genco Gülan, Gülşah Bayraktar, Hanefi Yeter, Horasan, İhsan Oturmak, Kadriye İnal, Koray Ariş, Mahmut Aydın, Şahin Domin, Şinasi Göktürkler, Yusuf Taktak kim’liği esas alan çalışmalarıyla yer aldılar. Pınar Derin Gençer ise, göbek bağının kesilmesiyle düşülen/düşünülen yeryüzünde şiddetlenen aidiyet-kimlik arayışını ”Between Waves” isimli bir performans ile gerçekleştirdi. Performansa Gamze Öztürk ve İlgi Özdikmenli eşlik ettiler. 

Yunancada ‘barınılan yer’ anlamına gelen ‘Ethos’, sanatçıların içsel yolculuklarında ortaya çıkıyor ve yer-kim’lik arasındaki karşılıklı ilişki sahiplenme, aidiyet gibi hislerin aktarılmasıyla yapıtlar esere dönüşüyor. Kim’liği görünür kılma işlevine sahip portreler ve figürler, usta sanatçıların ellerinden çıktıktan sonra varoluşu ölümsüzleştirirken fiziksel bedeni ruhun geçici ikame zemini olarak tescilliyor.

Gerçek kim’liğinizin ve barınma alanlarınızın izlerini bulabileceğiniz bu sergiyi 18 Kasım 2017 tarihine kadar Endless Art Taksim‘de ziyaret edebilirsiniz.

Endless Art Taksim
İnönü Mah. Elmadağ Cad. No: 28
Şişli/İstanbulEtiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı