ETKİNLİKLERSERGİ

KOLİ Art Space’te ‘Artık Yalnız Kaldığımıza Göre’

Öznelliği Ararken Beden ve Taşlar Arasında Uzanan Bir Keşif Süreci

KOLİ Art Space, İsrailli Sanatçı Yael Meiry’in toplumsal inşa süreçlerini yıkan bedene bakışını yansıttığı Türkiye’deki ilk kişisel sergisine 23 Ekim – 12 Kasım 2021 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Yael Meiry, on yılı aşkın bir süredir bedenlere bakıyor, çeşitli biçimlerdeki ilişkilerin kavramını ve nasıl kurulduğunu keşfederken insanlığı ve öznelliği, inşa edilmiş iktidar ve toplumsal ilişkiler bağlamında arıyor. “Artık Yalnız Kaldığımıza Göre” sergisinde bu keşfi sürdürmek için bir arzu nesnesi arayan Meiry, bütününden kopmuş, sembolik bedensiz parçalar olarak taşlara doğru çekiliyor. Taşların toplanması, kalıpların oluşturulması ve çeşitli malzemelerden heykellerin dökümünü içeren çalışma süreci sonunda titiz stüdyo fotoğrafları ile sonuçlanıyor ve sergi alanında, diğer görüntülerle birlikte sahneleniyor. Nesneler ve kavramların aralarındaki buluşma, sıradan olanın karmaşıklığını, yıkıcılığını ve cazibesini ortaya çıkarıyor.

Sergi, 23 Ekim – 12 Kasım 2021 tarihleri arasında 13:00/18:00 saatleri arası gezilebilecek.

KOLİ Art Space
Rasimpasa Mh. Yurttas Sk. No:10/4
Kadiköy/İstanbul

www.koliartspace.com

Yael Meiry Kimdir?

(1982) Tel Aviv’de yaşıyor ve çalışıyor. Fotoğrafı, politik ve sosyal meselelerin göstergeleri olarak biçim ve kimlik konularını sorgulamak için kullanıyor. Meiry, Hayfa Sanat Müzesi’nde ve Galeri 4’teki kişisel sergileri ile birlikte Herzliya Müzesi, Eretz İsrail Müzesi, Indie Galeri, HaMidrasha Galeri ve daha birçok mekânda grup sergilerine katıldı. Farklı misafir sanatçı programları ve sanat programlarında yer almasının yanı sıra, aralarında Mifal HaPais Konseyi ödülü, Asylum Arts ödülü, Rabinovich Vakfı ödülü ve LGBTQ sanat için Artiq ödüllerinin de sahibi oldu. Beş adet fotozininin yayınlanmasının ardından, oluşturduğu fotoğraf kitabı MOPLA Fotokitap Sergisi, İstanbul Photobook Festival, Chicago Sanat Kitabı Fuarı ve Artport Kitap Fuarı’nda gösterildi.
https://yaelmeiry.com

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı