ETKİNLİKLERSERGİ

KOLİ Art Space’te ‘Birbirimizin Huzurunda’ Sergisi

Bedenin Kamusallığını Kırılganlık ve Birliktelik İhtimalleri Üzerinden Yeniden Düşünmeye Alan Açıyor

Küratörlüğünü Melis Bektaş’ın üstlendiği “Birbirimizin Huzurunda”, 12 Mart – 2 Nisan 2022 tarihleri arasında KOLİ Art Space’de açılıyor.

Küratörlüğünü Melis Bektaş’ın üstlendiği “Birbirimizin Huzurunda”, yaşamın güvencesizlik ve kırılganlık içinden duyumsandığı bir zamanda beden ve kırılganlıkları bıraktığımız açıklıklar ve bağlantılar üzerinden yorumluyor, bize ait olduğunu hissettiğimiz ve bize ait olmayan bir dizi bakış açısıyla karşılaşılan bir alan yaratıyor.

KOLİ Art Space’te 'Birbirimizin Huzurunda' Sergisi
Mihriban Tandoğan

Sergide beraber co., Pelin Çağlar, Umut Erbaş ve Mihriban Tandoğan sanatsal pratiklerinin genelindeki performatif ihlal; geçişlilik, geçicilik ve katmanlılığın yanı sıra beden, coğrafya, kültür, kimlik ve zihne dair yaşanabilirliği ve yaralanabilirliği ele alış biçimleriyle bir araya geliyorlar.

KOLİ Art Space’te 'Birbirimizin Huzurunda' Sergisi
beraber co.

Başkaları tarafından, bilinen ve bilinmeyen, uzak ve yakın, sosyal normlara göre, tarihsel olarak belirli koşullara göre şekillenen, sosyal ve politik kuruluşlarca ve çevresel faktörler tarafından hep yeniden inşa edilen beden serginin çıkış noktası. Bedenin kamusallığını düşünürken ‘’Birbirimizin Huzurunda’’ isminde birliktelik ihtimalini, birbirimiz olma fikrini sorunsallaştırıyor ve tartışmaya açıyoruz. Canlı bir paradoks ve yeni toplumsal ontoloji ihtiyacı içinde devam eden tartışmalar sergide fotoğraf, video ve resim üzerinden kırılganlığın ve yaralanabilirliğin izlerini sürüyor.

KOLİ Art Space’te 'Birbirimizin Huzurunda' Sergisi
Umut Erbaş

Açılış
12 Mart 2022
Saat: 16:00-21:00

Sergi konuşması
Serginin Küratörü Melis Bektaş eşliğinde 19 Mart 2022 saat: 15.00’te gerçekleşecek.

KOLİ Art Space
Rasimpasa Mh. Yurttas Sk. No:10/4
Kadiköy/İstanbul

www.koliartspace.com

KOLİ Art Space’te 'Birbirimizin Huzurunda' Sergisi
Pelin Çağlar
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı