ETKİNLİKLERSERGİ

KRANK Art Gallery Sergi – Larissa Araz ‘Şark & Garp’

KRANK Art Gallery, sanatçı Larissa Araz’ın, Türkiye’nin Doğu’sunda ve Batı’sında gelişen süreçlerin karşılaştırmasını yaptığı, 10 yıllık bir süreye tanıklık eden, bir fotoğraf serisi olan Şark&Garp sergisine ev sahipliği yapacak.
Şark & Garp, 8 Haziran – 22 Ağustos 2021 tarihleri arasında sergilenecek.

Şark&Garp, Türkiye’nin doğu ve batı bölgelerindeki aynı süreçleri karşılaştıran, 10 yıllık bir süreye tanıklık eden fotoğraf serisidir. Milliyetçi söylemi ve onun insan vücudu, doğa ve coğrafya üzerindeki etkilerini belgeliyor.

Siyah beyaz fotoğraflardan oluşan seride, çelişki oluşturan Türkiye’nin Batı’sındaki insansız ve homojenleştirilmiş görüntüler ile Doğu’nun abartılı imajları yer alıyor. Bu görüntülerin bir arada, yan yana hatta üst üste yerleştirilmeleri işlemekte olan aynı sürecin önceki ve sonraki günlerini belgelemekte oldukları izlenimini verirler.

KRANK Art Gallery
Etiler Mahallesi, Le Méridien İstanbul, Cengiz Topel Cd. No:39
Beşiktaş /İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Larissa Araz

Larissa Araz Kimdir?

Larissa Araz (d. 1990) 2010 yılında New York Üniversitesi’nde Steinhardt Medya, İletişim ve Kültür Bölümü’nde başladığı lisans eğitimini 2014 yılında Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar, Bölümü’nde tamamladı. Araz, toplumsal hafızaya dahil edilen veya edilmeyen tarih, kimlik, anı veya aidiyete dair konuları kişisel bir yaklaşımla inceliyor. Yurtiçi ve yurtdışında birçok sergiye ve atölyeye katılan sanatçı,  2019-2020 yılları arasında Saha Studio’nun misafir sanatçı programına katılmıştır. 2020-2021 arasında ise Arter Araştırma Programında yer almaktadır. Aynı zamanda,  2018’de kurulan Poşe sanatçı inisiyatifinin yürütücüsüdür.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı