ETKİNLİKLERSERGİ

Kuytu Artline Sanat Galerisi Resim Sergisi – Murat Ağçiçek “İletişim-sizlik”

Murat Ağçiçek’in, “İletişim-sizlik” temalı 20. kişisel resim sergisi, Kuytu Artline Sanat Galerisi’nde…

Ağçiçek’in, değişik ölçülerde yağlı boya çalışmalarının bulunduğu sergide, sanatçının, “Düşünceler” serisi olarak adlandırdığı tekli ya da çoklu figürlerden oluşan kompozisyonları ile natürmortları da yer aldı.

31 Ekim 2020 tarihinde açılacak sergi, 19 Kasım 2020 tarihine kadar Kuytu Artline Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.

Kuytu Artline Sanat Galerisi
Yalı Mahallesi Rıhtım Caddesi No:21/A
Maltepe/İstanbul

Murat Ağçiçek Kimdir?

1965’de Refahiye’de doğdu. 1988’de Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümünden mezun oldu.1991’de Mimar Sinan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalında Yüksek Lisansını tamamladı.

1994-2003 yılları arasında MEB İlköğretim, Ortaöğretim kurumlarında Resim-iş öğretmenliği Yaptı. 2003 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalına Öğretim Görevlisi olarak atandı. Halen aynı kurumda görevine devam etmektedir.

Ağırlıklı olarak İstanbul olmak üzere 20. Kişisel Resim sergisi açtı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmalı ve karma sergilere katıldı.

1991’de Tekel 5.Resim Yarışması Ödülü
1998’de Türkiye Çocuk Dergisi Resim Yarışması Ödülü
2004’de de İlkadım Rotary Kulübü –Samsun Resim Yarışması 3.lük Ödülünü aldı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı