ETKİNLİKLER

Kuzguncuk IMOGA ART SPACE Resim Sergisi – Artsrun Apresyan “Bir Bütün”

Kuzguncuk IMOGA ART SPACE 27 Nisan – 18 Mayıs 2019 tarihleri arasında Artsrun Apresyan “Bir Bütün” isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Küratör Baykar Demir, “Artsrun Apresyan’ın yapıtları incelendiğinde figüratif resim sanatındaki farklı konumu hızlıca izleyicinin dikkatini cezp eder. Bu farklılığı kısaca ele almak gerekirse, sanatçının kullandığı özgün natüralist betimleme tekniği ve paletinde sıkça bulundurduğu iç açıcı açık renk tonlarını kullanırken gösterdiği ustalık olduğu söylenebilir. Söz konusu betimleme tekniği ile ortaya çıkarttığı zarafet dolu figürlerini zaman zaman Yüksek Rönesans sonlarında İtalya’da ortaya çıkmış olan Maniyerizm etkisi ile harmanlayarak formlarını kurgulaması, farklılık yaratan özelliklerden bir diğeridir. Sadece söz konusu özelliklerin bir araya gelmesi ile yapıt üzerindeki etkisini birkaç farklı eserinde görmek, Artsrun’a has görsel dili hızlıca belleğe kazımaya ve herhangi bir tabloda imzasını görmeden Apresyan’ın eseri olduğunu hemen tanıyabilmemize yardım edecek niteliktedir.” şeklinde ifade ediyor.

Sanatçının yaklaşık 15 eserinin bulunduğu “Bir Bütün” isimli sergi 18 Mayıs 2019 tarihine kadar Kuzguncuk IMOGA ART SPACE‘de izlenebilecektir.

Açılış: 27 Nisan Cumartesi Saat: 16.00

IMOGA Art Space
Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:42/A
Üsküdar İstanbul

Giriş ücretsizdir.

IMOGA ART Space Hakkında
IMOGA Art Space, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nin sanat birikiminden beslenmekle birlikte bu dev koleksiyona ve yılların tecrübe birikimine yeni bir açılım sağlayacak biçimde farklı teknik üretimlere ve farklı çağdaş sanat alanlarına da olanak açan bir anlayış ile kuruldu. İlk adımını IMOGA Müzesinin açılışını takiben IMOGA Art Gallery konsepti altında 2004 yılında Nişantaşı’nda açan yapı, ardından Kızıltoprak’da 2015 yılında yenilenerek faaliyetine devam etti. 2017 yılından itibaren ise Kuzguncuk’daki geniş imkanlı, iki katlı mekanında sanat severlere hizmet vermeyi sürdürüyor.

Başa dön tuşu