ETKİNLİKLERKENT & MİMARİ

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi – Enerji Verimliliği Haftası Etkinlikleri

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Enerji Verimliliği Haftası 10-11-12 Ocak tarihlerinde Şişli Perpa Ticaret Merkezi’nde başlıyor.

Her yıl Ocak ayının ikinci haftasında çeşitli etkinliklerle geçen Ulusal Enerji Verimliliği Haftası Etkinlikleri kapsamında Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, 10-11-12 Ocak 2019 tarihlerinde Şişli Perpa Ticaret Merkezi’nde Enerji Verimliliği Etkinlikleri düzenlemeye hazırlanıyor. Organizasyon kapsamında belirlenmiş olan başlıklarda çeşitli seminerler ve söyleşiler gerçekleşecek. Perpa 8.kat etkinlik meydanında kurulacak olan fuaye alanında ise ilgili sektörlerden kurumların standları yer alacak. Bu kurumlar etkinliğe katılan ziyaretçileri enerji verimliliği uygulamalarındaki çözümler konusunda bilgilendirecekler.

Etkinliğin amacı; toplumda enerji verimliliği konusunda bilinç oluşturmak ve sektör paydaşları için bir ilişki platformu yaratmaktır. Etkinliğimiz 10 Ocak Perşembe günü başlayacak. Enerji Verimliliği Haftası Etkinliklerinin bu yıl ana temasını küresel iklim değişikliği oluşturacak. Açılış gününde İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji bölümünden Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, iklim, insan ve doğa arasındaki ilişkilerin yönünü ve sonuçlarını anlatan bir seminer verecektir. Yerkürede ısınmaya yol açan olaylarda insanın rolü ve bunu engellemeye yönelik tedbirler, sera gazı emisyonlarına neden olan faaliyetler ve bu faaliyetleri daha temiz yöntemlerle gerçekleştirmenin yolları tartışılacak. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, enerji verimliliğine neden ihtiyaç duyduğumuzu en temel yollarla bizlere anlatacak ve üç gün boyunca gerçekleştirilecek seminerlere bir temel hazırlayacak. Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Enerji Komisyonu üyesi Muzaffer Başaran, konvansiyonel enerji üretim tesislerinde, Mehmet Akın ise yenilenebilir enerji üretim tesislerinde enerji verimliliği uygulamaları hakkında bilgiler verecek.

Sabah Güneşini Seven Gelsin!

Etkinliğin ikinci günü yoğun bir seminer programıyla devam edecek. Günün sabah oturumunda güneş enerjisi sistemleri üzerine bir panel gerçekleşecek. Panelin moderatörlüğünü GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) Genel Sekreteri Hakan Erkan yürütecek. Panelin konuşmacılarının güneş enerjisi sektöründen fotovoltaik modül, inverter ve batarya üreticilerinden temsilciler olmasını planlanıyor. Aynı gün öğleden sonra gerçekleşecek ilk oturumda binalarda enerji verimliliği konusu tartışılacak. Bu oturumda Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nden aynı zamanda İSKİD (İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği) üyesi Arslan Çağlayan Gürel bir seminer düzenleyecek. Aynı başlıkta TS 825 ısı yalıtımı uygulamarı konusunda Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şube Enerji Komisyonu üyesi Hatice Nüket Akıncı bir seminer verecek.

İkinci günün son oturumunda akıllı şehirler başlıklı bir oturum düzenlenecek. Bu oturum kapsamında FLO IT direktörü Mehmet Demir ve aydınlatmada enerji verimliliği uygulamaları konusunda Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGID) Genel Sekreteri Zeynep Akkaya seminer düzenleyecekler.

Etkinliğin son gününde sabah oturumunda elektrik motorlarında enerji verimliliği tartışılacak. Oturumun konuşmacıları Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şube Enerji Komisyonu Üyesi Saim Peker ve sektör firmalarından mühendisler olacak. Son gün öğleden sonraki ilk oturumda enerji verimliği uygulamalarında endüstri 4.0 oturumu düzenlenecek. Oturumun konuşmacıları Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Enerji Komisyonu ve Endüstri 4.0 komisyonları üyelerinden oluşacak. Organizasyonun son oturumunda gerçekleşmiş tüm oturumların kısa özetleri değerlendirilecek ve bütüncül sonuçlar ve öneriler sunulacak.

Çalışıyorsan Kartvizitinle, Çalışmıyorsan CV İle Gel!

Etkinlik kimlere yönelik olacak? Enerji verimliliği konusunda hiçbir fikri ve ilgisi olmayan kişilere enerji verimliliği bilincini anlatmak. Enerji verimliliği konusunda çalışan kişilere sektör trendlerini takip edebilecekleri ve farklı kurumları tanıma ve ilişki kurma olanağı verecek bir platform olacak. Çalışan katılımcıların yanlarında bol miktarda kartvizit getirmelerini tavsiye ediliyor. Çalışmayan katılımcıların ise etkinlik kapsamında tanışacakları, ilişki kuracakları kurumlara sunmak üzere özgeçmişlerini güncel tutmaları öneriliyor.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı