SANATTAN

‘Mamut Art Project’ başladı!

Sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin çalışmalarını destekleyen ve bu yeteneklerin koleksiyoner, küratör, galeri, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşmasını sağlayan Mamut Art Project, 3-7 Nisan 2019 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşiyor. Akkök Holding ana sponsorluğunda düzenlenen Mamut, ücretsiz yan etkinlikler, yeni söyleşi programı Mamut SHOTS, çocuk atölyeleri Mamut Kids ve çok daha fazlasıyla kültür sanat takipçilerine dolu dolu bir program sunuyor.

Mamut’un 7. edisyonunda bin 350 başvuru arasından seçilen 50 sanatçının 600’den fazla eseri sergileniyor. Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, alanında uzman isimlerden oluşan jüri üyelerinin başvurular arasından belirlediği sanatçılara disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkanı sağlıyor. Bu sene Mamut sizleri, Ceren Özşahin (MAP’17) ve Zeynep Tümertekin’in (MAP’19) Mamut sanatçılarının tasarladığı yeni bir sergi alanı karşılıyor.

Motivasyon, kolektif güç, farkındalık, cesaret, ilk adım, üretken olma gibi kavramları; tek dozluk SHOTS konuşmalara dönüştüren Mamut Art Project, bu yıl Mamut SHOTS adı altında Art Unlimited Genel Yayın Yönetmeni Merve Akar Akgün iş birliğinde gerçekleşecek heyecan verici bir konuşma serisi sunmaya hazırlanıyor. Burçak Bingöl, Erdil Yaşaroğlu, Kürşat Başar, Mirgün Cabas, Memed Erdener, Tuğçe Tuna ve Tuğrul Tülek’in kısa hikayeler paylaşacağı Mamut SHOTS; 6 Nisan 17:00’da KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek.

Mamut Art Project’te geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklar unutulmadı. Çocukları sanatla buluşturma imkânı sunan Mamut Çocuk Atölyeleri; The Nest iş birliği ile 6-7 Nisan tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek. The Nest ekibi Mamut Çocuk Atölyeleri için etkileyici ve eğlenceli bir program tasarladı. Yaratıcı tasarımıyla dikkat çeken alanlarda çocuklar yeni keşifler yapma fırsatı bulacak.

2016’dan beri Mamut kapsamında yer alan Mamut Performansları programı, bu yılki başvurular arasından seçilen sekiz performansa yer verecek. Programda yer alacak sanatçılar; izleyenleri oyun oynamaya, dilek tutmaya, dans etmeye ve değişime tanık olmaya kadar uzanan birçok deneyime davet ediyor.

Üç yıldır Mamut Art Project kapsamında özel sergileriyle yer alan ve büyük ilgi gören alternatif sanat inisiyatifi Krüw bu kez, biraz çocukluğumuza inerek, masal klasiklerini ve onların unutulmaz kahramanlarını ele alıyor. Masal dünyasında sıkça karşılaştığımız cadılar, prensesler, cüceler ve daha nice fantastik yaratık mercek altına alındı ve ekipteki her bir sanatçı farklı bir masalı kendi çizgisiyle yorumladı. Serigrafi baskı tekniğiyle hazırlanan çalışmalar, bu yıl Masalz by Krüw sergisiyle ziyaretçilerle buluşuyor.

ETKİNLİK TARİH VE SAATLERİ

3-7 Nisan 2019, 11:00-20:00

ETKİNLİK MEKANI

KüçükÇiftlik Park

ADRES

Harbiye Mahallesi, Kadırgalar Yokuşu No:4, 34367 Maçka/İstanbul

BİLET FİYATI

20 TL (Biletix veya kapıdan temin edilebilir).

Öğrenci, öğretmen ve öğretim üyelerine ücretsizdir.

 

Alanda Yer Alacak Yan Etkinlikler

 

MAMUT SHOTS (KISA KONUŞMA PROGRAMI)

17:00, 6 Nisan 2019

MAMUT ÇOCUK ATÖLYELERİ – THE NEST İŞ BİRLİĞİNDE

6-7 Nisan 2019

MAMUT PERFORMANSLARI

4-7 Nisan 2019

OKUL GEZİLERİ – PACE ÇOCUK SANAT MERKEZİ İŞ BİRLİĞİ & BARIŞ KARAYAZGAN LİDERLİĞİNDE

3-6 Nisan 2019

“MASALZ” BY KRÜW, SERİGRAFİ BASKI SERGİSİ

3-7 Nisan 2019

Barbaros Kayan, Moving Portraits
Börte İpek, Tatlı Rüyalar
Mehmet Resul Kaçar, Xoz (Domuz)
Rei, Ühü ühü ühü ühü
Çağan Okuyan, Anadol Tomris
Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı