Dizi KedisiKÖŞE YAZILARI

Budayıcıoğlu Fırtınası Devam Ediyor! – Dizi Kedisi yazdı…

Her ne kadar kehanette bulunmak istemesem de Özcan Deniz’e eş seçilen oyuncu kızımız olmamış. Dizi tutmayabilir.
Çatı Katı Aşk’ta da Ateş ile kızımızı yakıştıramıyordum. Oyuncu değişikliğine gidildi.
Sorun oyuncu da değil, bende. Yani izleyicide.
Roller dağıtırken akıllar nerede, bazen çok merak ediyorum.
Belki kedi hissiyatım sebebiyle bu kadar biliyorum… E o zaman bir zahmet yazımızı okusunlar. Değil mi ama?

Budayıcıoğlu Fırtınası devam ediyor!

Tüm Türkiye kilitlendi, dizi seyrederek rehabilite oluyor.
Demek böylesi de varmış, biz yine halimize şükredelim diye hükümet desteği ile dizilerin senaryolaştırıldığını düşünüyorum:)
Diğer yandan; ama o nasıl oyunculuk!
Hepsini tek tek yazacağım.
Zira hepsini tek tek ayakta alkışlıyorum.

Biiir: Kırmızı Oda | TV8 | Cuma

Bu sezon başladı ama reytingleri sildi süpürdü. Oyuncu seçimi 10 numara. Binnur Kaya, size tapıyoruz desem sanırım zehirli oklara gark oluruz, demiyorum. Ama hissiyatımız o derece yüce bir şey! Buradan haykırıyorum.

Melisa Sözen. Oy Melisa Sözen. Ah Alya! Ah Melisa Sözen… Evet, Melisa Sözen ve çocuk oyuncu mükemmel bir iş çıkarıyorsunuz. Çocuk oyuncu için daha çok seçimi kutluyorum. Helal olsun diye ekliyorum.

Ama hemen altını çiziyorum izninizle. Yaşanmış(yani hazır) hikayelerin uyarlanması bu dizi. Yani aslında bir tür “Kanıt” vari bir yapım. Senaryoyu çok övmek gerekir mi? Ya da kitabı? Kitap elbette iyi kaleme alınmış. Harika yazılmış. Budayıcıoğlu’na saygılarımızı sunuyoruz ama aslında atlamamamız gereken gerçek bir Babil olmadığı. (Böyle bir yorum beklemiyordunuz değil mi? E ama doğrusu buuu… Babil bir kurgu senaryo. Halit Ergenç öyle oynuyor ki insan kendini evladını kaybetmiş gibi hissediyor. Aslı Enver’i ayrı, hepsi hepsi ayrı ayrı döktürüyor. Tek şanssızlığı Ozan Güven’in yaşattıkları oldu. Umarım bu krizi atlatırlar da Cuma akşamları İstanbullu Gelin tahtı Babil’de devam etmeye devam eder.

İkiiiii: Doğduğun Ev Kaderindir | TV8 | Çarşamba

Evet, yine Budayıcıoğlu. Yine TV8. Güzel dizi. Beğeniyoruz. Demet Özdemir konusunda fikrim geliyor gidiyor. Bilmiyorum. Dizi çok güzel ama. Kimi koysan  -Özdemir kadar güzelse- olurdu sanki… Bir de Özdemir’e yapılan o tırnaklar nedir yahu? İş hayatında, hele de öyle bir avukatlık bürosunda o eller biraz 1960 sanki? Ya da 2050:))) Yediği halinden bahsetmiyorum. Son dizide gördüğümüz uzun sivri şeylerden bahsediyorum. Demet Hanım, siz o kadar duru güzelsiniz ki, elleriniz de dişleriniz kadar güzel, bir bütünün parçası sonuçta. Biz buraya bir maşallah bırakalım. Evet, yanlış okumuyorsunuz. Kendi tırnaklarınıza da, maşallah…

Ve üç: Masumlar Apartmanı | TRT1

Salı akşamı. Nefes almadan bekliyorsunuz değil mi? Neyi? Delirmeyi. İnsanı deli edecek kadar başarılı oyunculukları sebebiyle; önce Merve Dizdar’ı ayakta, avuç içlerim patlayacak kadar çok alkışlıyorum. Sonra Ezgi Mola’yı. Sonra… Sonra hepsini. Hepsini. Ancak izlemek için demirden irade lazım. İnsanın dayanıklı kalbi yoksa dizi sonrası yaşaması pek mümkün değil sanki. Gerçi Meliha’nın hayatında da öyle olmuştuk bizimkiyle…

Şimdi; bu üç dizi haftanın üç gününü kapatmış durumda. Ardı ardına rekor üzerine rekor kırıyorlar. Akit gazetesi, TV8 Acun’a bağırmış geçen gün. İnsanların özel hayatını deşifre ediyorlar diye. Vay vay vay. TRT1’e ses çıkarmamış. Birisi hepsinin aynı şirketten çıktığını arkadaşlara söylesin. Acun’a yüklenirken Acun’un birlikte iş yaptığı şirketin yapımcı olduğunu ve TRT1’de de aynı moda rüzgarının estiğini “gazeteci” kimlikleriyle bilmelerini sağlamak belki onlar içinde iyi olur.

İyi Günde Kötü Günde bitmiş. Demiştim. Erkek oyuncu olmamıştı. Bir dizide oyuncu seçimi ne kadar önemli. Oysa herkes iyi, senaryo vasat, pekala biraz daha devam edebilirdi.

Şimdi aynı derdi Özcan Deniz’in yeni dizisi “Seni Çok Bekledim” de yaşayacak. Başrol çok zayıf. O karakter Özcan Deniz’e yakıştırılmayacak. Umarım ben haksız çıkarım. Aslında Özcan Deniz bir dizi dehası bence. Nasıl ve neden böyle bir gaflete düşüyor acaba? Belki de şaşıracağım, büyük bir başarı beni bekliyor. Ama yine de söylüyorum erkek olsun 50 kadın kalıyor hep 25. Nasıl oluyor bu:)))?

Yine Binnur Kaya ile bitirelim yazımızı. Seviyoruz sizi sayın Kaya. Alkışlıyoruz.

Tekrar yazana kadar

Pazartesi, Yasak Elma,
Salı, Masumlar Apartmanı(ya da Menajerimi Ara idi, Pazar’a alınmış),
Çarşamba, Doğduğum Ev Kaderimdir (ya da Sen Çal Kapımı),
Perşembe, Çarşamba izlenmeyen dizi,
Cuma, Babil,
Cumartesi, Çatı Katı Aşk,
Pazar Kırmızı Oda ve Menejerimi Ara şeklinde bir top 8 yapıyorum size:)

A aa, bir dakika Sadakatsiz‘i yazmadım. Onu da ekleyelim listemize ve şimdiden sözleşelim. Bir sonraki yazıda Cansu Dere‘yi yazalım. Diziyi tek başına götürdüğünü. Eşi ve oğlu rolünün olmadığı. Oyunculukları elbette iyi ama olmamış… Ne diyordum? Orada endişe yok. Cansu Dere her yanlışı doğruya çevirir. Onu izlemek bir zevk. Tebrikler sevgili Dere.
Dizi Kedisi
Yükselen TRT 1'den bildiriyorum: 'Tehlikeli sulardasınız.' - Dizi Kedisi yazdı... 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu