ETKİNLİKLERSERGİ

Masterpiece Hall Sergi – Can Memişoğulları “Bellek İzleri”

Can Memişoğulları’nın ses ve görsel enstalasyonlarının yer alacağı ilk solo sergisi “Bellek İzleri” Denizhan Özer küratörlüğünde Masterpiece Hall ev sahipliğinde 3 – 17 Kasım 2020 tarihlerinde izleyiciyle buluşuyor.

Sanatçının Can Memişoğulları‘nın yapıtlarında ki en ayırt edici özellik yaşıyor ve izleyici ile direkt iletişim kuruyor olmasıdır. Yapıtlar mekan içinde izleyiciyi dinleyip, izleyip, reaksiyon vermekte kimi zaman da başkasına bir önceki izleyiciyi anlatarak bellekler arası bir döngü yaratıyor; dolayısıyla izleyiciler sergide ki yapıtların bir parçasına haline gelerek yapıt belleğine dahil oluyor.

Günümüz insanının kendi belleğinden daha çok yapay zeka ve çeşitli farklı belleklerle kurguladığı hayatına dair oyunsal düşünme mantığı yaratan sergi Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri 14.00-19.00 saatleri arasında sanatçı ile birlikte gezilebilir.

Etiketler

Bir Yorum

  1. Tebrikler .Can Memişoğlu.Faruk Memişoğlunun Arkadaşı olarak, bu sanat dalı üzerinde kendini geliştiren,üreten ve ülkemizde gelişmesine katkı sağlayacak olan Can Memişoğlunun sergisini istanbula dönünce izleyeceğim.Kutlu olsun Can.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı