ETKİNLİKLERSERGİ

‘Mixer Sessions V’ 15 Haziran’da Mixer’de Açılıyor

Mixer’in kariyerlerinin başındaki genç sanatçılara alan açma ve destek olma arzusuyla hayata geçirdiği sergi serisi Mixer Sessions beşinci edisyonu, 15 Haziran – 4 Ağustos 2021 tarihleri arasında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Mixer’in, 2016 yılından bu yana sanat eğitiminden profesyonel sanat yaşamına geçiş sürecindeki sanatçıların katılımına açık düzenlenen sergi serisinin bu yıl beşincisini gerçekleştiriyor. Sanat alanında eğitim veren üniversitelerin son sınıf lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine yönelik yapılan açık çağrı sonucunda bu yıl 300’ün üzerinde başvuru aldık. Mixer ekibi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 19 sanatçının farklı disiplinlerde üretilen çalışmaları sergilenmeye hak kazandı.

Mixer Sessions V

Mixer Sessions V, farklı şehirlerde eğitim gören sanatçıların video, fotoğraf, tuval, karakalem, seramik, hazır nesne ve mekana özgü yerleştirmeler gibi çeşitli sanatsal üretim biçimlerini kullanan çalışmaları izleme fırsatı sunuyor. Bu yılki seçki de, toplumsal hafıza; birey-kimlik; aidiyet; aile; ev-mekan, doğa-insan ilişkisi ve iktidar kavramları öne çıkıyor. 

Mixer Sessions V

15 Haziran – 4 Ağustos tarihleri arasında çalışmalarını Mixer Sessions V sergisi aracılığıyla izleyiciler ile buluşturacak sanatçılar; Cemil Toprak, Delal Eken, Derya Gözükızıl, Duygu Tanrıverdi, Eda İlbeyci, Ege Subaşı, Ekin Keser, Ferhat Salman, Gökhan Tanrıöver, Hale Arslan, Hazel Kılınç, Irmak Dönmez, Kübra Zor, Nagihan Aydınlık, Pelda Aytaş, Rıdvan Aşar, Serap Alakaz, Volkan Dinçer, Zeynep Tunçel olarak belirlendi. 

Açılış
15 Haziran, Salı
Saat
12.00 – 19.00

Mixer
Mumhane Cad. No:46-50, -1. Kat,
Karaköy – İstanbul

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı