ETKİNLİKLER

MSGSÜ Tophane-i Amire KSM Sarnıç Galerileri Karma Sergi – “Atış Serbest”

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden çeşitli yıllarda mezun 17 sanatçı, MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Sarnıç Galerilerinde, Atış Serbest 5 sergisiyle bir araya geliyor.

Atış Serbest 2012 yılında üç öğretim görevlisinin girişimleriyle başladı. Sergilerin çıkış noktası; üniversiteye ait mekanlarının aktif kullanımı vesilesiyle alternatif alanlar açmak ve dönemin baskın küratöriyel algısının dışında kendiliğinden yan yana gelebilmek meziyetiydi.

“Atış Serbest” başlığı, bu kendiliğindenlik durumuna mizahi bir atıfta bulunurken bir taraftan da Tophane-i Amire’nin geçmişteki işlevinin de altını çiziyordu. Seneler içinde yolu Akademi’den geçen farklı disiplinlerdeki çok sayıda sanatçının katılımıyla şekillenen Atış Serbest’in bu sene 5. si düzenleniyor. Tanımlara dayalı başlıklar altında bir araya gelmek yerine ‘bir araya gelebilmeyi’ bir başlık olarak ortaya koyuyorlar.

Sergiyi, 26 Nisan-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında Pazartesi hariç her gün 10.00-17.00 arası ziyaret edilebilir.

Sanatçılar:
Ahu Akgün, Ayça Telgeren, Can Aytekin, Defne Tesal, Devrim Karakuş, Ekin Saçlıoğlu, Erhan Özışıklı, Güçlü Öztekin, Güneş Çınar, Güneş Terkol, Hayri Ağan, Komet, Levent Aygül, Sami Baruh, Volkan Kızıltunç, Yaşam Şaşmazer, Yiğit Altıparmakoğulları

Açılış: 26 Nisan 2019 Cuma, saat:18:00

MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Sarnıç Galerileri 
Kılıçali Paşa Mahallesi, Defterdar Ykş. No:2, Beyoğlu / İstanbul

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı