ETKİNLİKLER

Muğla Tarihi Sekibaşı Hamamı Karma Sergi & ‘ÇIPLAK’

Muğla’nın Belleği Tarihi Sekibaşı Hamamı’nda
‘ÇIPLAK’
25-28 Nisan 2016
Açılış Kokteyl:25 Nisan Pazartesi saat 17.30

Menteşe Belediyesi TARİHİ SEKİBAŞI HAMAMI-Şeli Art Project işbirliğiyle

Şeli Art Project’in görsel sanatlar alanında düzenlediği çağdaş sergiler izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Proje, izleyiciye çağdaş ile klasiğin kontrastını gözlemleme imkanı sunarken, farklı teknik ve üslupları kullanan sanatçıları tanıma fırsatı da yaratıyor. Sanatçıların çok yönlülüğünü ve çeşitliliğini yansıtan karma sergide 19 isim bir araya geliyor.

Türkan AHENK, Neslihan AKBULUT, Mahmut Kemal ARSLAN, Ayla ASİLKAN, Sedef AYDOĞDU, Serap CAN, Fatoş ÇELEBİ, Füsun DEĞİRMENCİOĞLU, Aysel ERKEN, Altunay GECİROĞLU, Esen MERMER, Sibel Yılmaz ÖZGÜNEY, Ülker SANER, Deniz SAY, Sibel SİCİMOĞLU, Rıfkı ÜNAL, Reyhan TEZER, Sevgi YENERSOY, Şeli Abut BENHABİB ‘in katılımıyla gerçekleşen ‘ÇIPLAK’ başlıklı resim,fotoğraf,seramik,heykel,çini,enstalasyon,cam sergisi Şeli Art Project işbirliğiyle Menteşe Belediyesi TARİHİ SEKİBAŞI HAMAMI’nda gerçekleştirilmektedir.

Muğla Belediyesi tarafından restore edilerek, 4 yıl önce kültür turizmi kapsamında hizmete açılan 500 yıllık tarihi Sekibaşı Hamamı, kentte ilgili tüm yayınların bulunduğu bellek ve sanat galerisi işlevi görüyor.
Hamamönü mevkiindeki 15’inci yüzyıla ait olduğu bilinen Sekibaşı Hamamı, Muğla hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen öğrencilerin yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. 500 yıllık tarihi ‘Sekibaşı Hamamı’, kentte ilgili tüm yayınların bulunduğu bellek ve sanat galerisi işlevi görüyor.

MENTEŞE BELEDİYESİ TARİHİ SEKİBAŞI HAMAMI
MUSLİHİTTİN MAH. SEKİBAŞI CAD. / MENTEŞE/ MUĞLA

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı