SANATTAN

Müzik ve Tiyatro Dünyasından TEV Korona Kahramanları Vefa Fonuna Destek

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Portakal Çiçeği Uluslararası Sanat Kolonisi "Korona Kahramanlarına Destek, Çocuklarına Gelecek" isimli projede bir araya geldi.

TEV’le Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi ortaklığıyla yürütülen projeye, müzik ve tiyatro dünyasından da destek geldi.

Türk Eğitim Vakfı (TEV), tüm dünyanın ve ülkemizin mücadele ettiği korona virüs (Covid-19) salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın çocuklarına burs vermek için “Korona Kahramanlarına Vefa Fonu”’nu oluşturdu.  Portakal Çiçeği Uluslararası Sanat Kolonisi de “Bulaşıcı Olan İyiliktir.” sloganıyla yola çıktı. Her yıl geleneksel olarak yaptığı Cumhuriyet Sergilerini bu projeyle birleştirdi ve sanatçılara destek çağrısında bulundu. Eserlerin satışından elde edilecek gelirin tamamının TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na aktarılacağını açıkladı.

İki kurumun işbirliğiyle ortaya çıkan bu anlamlı projeye destek vermek için Türkiye’nin dört bir yanından katılım var. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Bedri Baykam, dernek olarak projenin destekçisi olduklarını açıkladı ve üye sanatçıları projeye katılmaya davet etti. Çok sayıda önemli sanatçı çektikleri videolarla proje destekçisi olduklarını açıkladılar.

Oyuncu, yönetmen, yazar ve Sanata Evet Platformu yöneticisi Tamer Levent’le oyuncu, program yapımcısı, ressam Gafur Uzuner de çektikleri bir videoyla projeye destek verdiklerini açıkladılar.

Projenin orijinal müziğini yapan genç müzisyenlerin eseri dillerde dolanmaya başladı bile. Seslendirmeyi ünlü sanatçı Melda Gürbey’in yaptığı şarkının sözleri Ceren Atasoy’a, bestesi Cenk Şen’e ait. Piyanoda Olcay Demirci var, stüdyo /kayıt ise Gökhan Erken tarafından yapılmış.

Projenin sponsorları; Art Boya, Ponart, Piece of Art News, dermoskin, Wom Bilişim, ve Art Contact- İstanbul oldu.  UPSD ve Piece of Art Store da projeye destek veriyor.

Korona Kahramanlarına Destek Fonu’nun Kapsamı Genişliyor.

TEV Korona Kahramanlarına Destek Fonu kapsamında verilecek olan eğitim bursu, desteğin artması nedeniyle Korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden insanların tümünü kapsayacak şekilde genişletildi. Başta sağlık çalışanlarının çocukları olmak üzere, bu nedenle hayatını kaybeden ihtiyaç sahibi insanların çocuklarına verilecek olan bursla, proje büyük bir iyilik hareketine dönüştü.

İki kurumun birlikteliğiyle proje çığ gibi büyüdü, kapsamının genişletilmesiyle daha çok öğrenciyi kucaklaması gündeme geldi.

Yıllardır sanata ve sanatçıya desteğiyle bilinen Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şahin projeyle ilgili olarak; “Çok önemsediğimiz bu proje kapsamında sanatçılara çağrımız var. Tüm sanat camiası olarak elimizi taşın altına koyalım, sanatçılarımız birer eserle projemize katılsın, biz de, gelenekselleşen Cumhuriyet Sergilerimizi bu yıl bu projeyle birleştirelim. Sergideki satışlardan elde edilecek gelirin tamamını da, sağlık çalışanlarının geride bıraktığı çocuklarının eğitimine burs olarak aktaralım istedik. Bu kahramanların çocuklarının eğitimine destek olmak için TEV’ le işbirliği yaptık ve “Bulaşıcı Olan İyiliktir.” projesiyle yola çıktık. Projemizi destekleyen sanatçı dostlarımıza ve sponsorlarımıza teşekkürü borç bilirim. “ dedi.

Projenin detayları ve başvuru için www.portart.org sitesini ziyaret etmek gerekiyor.
Tüm sanatçıların katılımıyla büyüyen, güçlenen proje çok sayıda çocuğun eğitimine burs olarak geri dönsün.
Bulaşıcı olan iyiliktir, herkes birbirine bulaştırsın iyiliği…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu