ETKİNLİKLERSERGİ

Ötekinin Gözünden Bakan ‘Öteki Taraftan’ Sergisi Pinelo Art Gallery’de

Dr. Öğr. Üyesi Begüm Aylin Önder’in solo sergisi “Öteki Taraftan” 19 Mayıs’a kadar Pinelo Art Gallery’de ziyaretçilerini bekliyor.

Dr. Öğr. Üyesi Begüm Aylin Önder’in solo sergisi “Öteki Taraftan”, insanı dil, din, ırk ya da cinsel yönelim bağlamında etiketleyen, ötekileştiren ve ayrımcılığa neden olan her türlü söyleme odaklanıyor. Odaklandığı konuların bir bölümünü tipografik etiketlerle temsil ederken, bir bölümü ise arttırılmış gerçeklikle dijitalleştiriyor. Sergiyi gezerken kullanılan mobil uygulama ile ziyaretçiler statik görsellerin daha fazlasını görme imkânı buluyor. Mekân ve zamanı kavramı ortadan kalkarken, ziyaretçiler ötekinin gözünden öteki tarafa bakıyor. Böylelikle de sergi, ziyaretçilerine gerçek ve gerçek üstü bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

Eşitlik teması üzerine kurgulanan ve Z kuşağı modellerin oluşturulduğu artırılmış gerçeklik ve teknoloji üzerinden geliştirilen, Dr. Öğr. Üyesi Begüm Aylin Önder’in solo sergisi “Öteki Taraftan” 19 Mayıs 2021 tarihine kadar Pinelo Art Gallery’de ziyaretçilerini bekliyor.

Pinelo Art Gallery
Halaskargazi Cad. Alyanak Apt. No.16 Kat:2 D:4 
Şişli / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Öteki Taraftan

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı