ETKİNLİKLERSERGİ

‘Perseid’in Büyüsü’ BE Contemporary’de

“Perseid’in Büyüsü”ne kapılan BE Contemporary ve Art50.net özel bir seçki ile Urla’da sanatseverleri karşılıyor. 

Perseid Meteor Yağmuru’nun dünyaya hediye ettiği ışıltıların ve yaz aylarının çağrışımlarıyla, bir BE Contemporary ve Art50.net işbirliği olan “Perseid’in Büyüsü” sergisi açılıyor. 21 Temmuz ile 15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek sergi, izleyiciyi haz, hayal ve keşif dünyasına davet ediyor.

Yazın ortasına geldiğimizin habercisi, kuzey yarımkürenin en popüler gökyüzü olaylarından Perseid Meteor Yağmuru her sene Temmuz ortasından Ağustos sonuna Dünya’nın atmosferi ile buluşuyor. Ağustos ortasında en parlak günlerini yaşayan bu ışıklı yağmur, on iki sanatçının çarpıcı, renkli ve alışılmışın dışına çıkan eserleriyle sihirli bir kaçış sunuyor.

Art50.net sanatçıları Ayşegül Karakaş, Ceyda Güler, Elif Çelebi, Funda Alkan, Genco Gülan, Görkem Dikel, Lütfiye Kösten, Mihriban Mirap, Müge Ceyhan, Samet Öztürk, Khayyam Zidane ve İrem Yılmaz eserleri ile “Perseid’in Büyüsü’nü yaşatmak için oyuncu, farklı, özgür ve hayal dolu bir çatı kuruyor. Farklı kültürel mirasa ve sanatsal pratiklere sahip olan sanatçılar, yaşamın keyifli kıyısından izleyicilere sesleniyor.

Dünyanın yörüngesi bir kuyruklu yıldızın ardında bıraktığı iziyle tekrar kesişirken Perseus Takımyıldızı’ndan parıltılar bir kez daha yeryüzüne yağıyor.  BE Contemporary ziyaretçilerine gündeliğin ve olağanın içindeki gizli sihri ve hazzı taşıyan bir Art50.net seçkisiyle en sıcak yaz günleri için ferah bir estetik deneyim sunuyor. “Perseid’in Büyüsü”, Çarşamba’dan Cumartesi’ye saat 12.00 ila 18.00 arası BE Contemporary‘de ziyaret edilebilir.

21.07 – 15.09.2023
Açılış:
21 Temmuz
18:00

BE Contemporary
Yenice, Park Sk. No:8, 35430
Urla-İzmir

Hafiflik Sevgidir; Sevgi Hafifliktir – Damla Pektaş yazdı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu