SANATTAN

“Roxy Müzik Günleri” başlıyor.

Bugüne kadar Teoman, Aylin Aslim, Ceylan Ertem, Hayko Cepkin, Gece, Kurban, Melis Danismend, Replikas, Nekropsi,Gevende, Pickpocket gibi birçok ismi müzik dünyasına kazandıran “Roxy Müzik Günleri”nin 19’uncusu başlıyor.

Türkiye’nin en köklü ve uzun soluklu müzik yarışması “Roxy Müzik Günleri”, 19. yılında “Müzik Bu Kapağın Altında” desteğiyle kendi tarzının peşinden koşan müzisyenleri geleceğe taşıyor. 6 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği yarışmada kazananlar,

22 Mayıs tarihindeki ödül töreninde açıklanacak.

Türkiye’nin dört bir yanından genç yetenekleri bir araya getirerek, müzik aşklarını destekleyen, kendilerini göstermelerini sağlayan, Türkiye’nin en uzun soluklu müzik yarışması Roxy Müzik Günleri, 2015 yılında “Müzik Bu Kapağın Altında” desteğiyle 19. kez düzenleniyor. İlk kez 1996 yılında “gerçek anlamda müzik düşünen ve üreten herkese” yapılan içten bir çağrıyla başlayan serüven, 19. yılında Türkiye’nin yeni müzisyenlerini keşfetmek için tam hız yoluna devam ediyor.

Başvuruları 6  Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan 19. Roxy Müzik Günleri’ne, 18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel katılımcılar grup ve/veya sanatçının kendi bestesi ile katılabiliyor. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmiyor.

Finallere katılmaya hak kazanan grup/sanatçıların, 11 Mayıs’ta www.roxymuzikgunleri.com üzerinden açıklanacağı yarışmada finalist gruplar 18-19-20  Mayıs tarihlerinde Roxy Club’da canlı performanslarını sahneleyecekler. Dereceye giren gruplar ise 22 Mayıs 2015 gecesi yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Roxy Müzik Günleri, bugüne kadar Kurban, Teoman, Aylin Aslim, Ceylan Ertem, Hayko Cepkin, Direc-t, Replikas, Nekropsi, Gece, Melis Danismend, Gevende, Pickpocket, Ergün Şenlendirici, Dorian, Deja Vu, Softa, Eskiz , On Your Horizon, Fairuz Derin Bulut,  gibi birçok ünlü ismi müzik dünyasına kazandırdı.

Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle 19’cusu gerçekleşen Roxy Müzik Günleri’ne, 1996 yılından beri 2420 müzik grubu, yaklaşık 11.400 müzisyen, ve finalde yarışma hakkında sahip 336 grupile 41.500 müzik sever tanıklık etti.

NASIL KATILIRIM?

19. Roxy Müzik Günleri’ne katılmak isteyen müzisyen ve gruplar başvurularını online olarak yapabileceklerdir. 6 Nisan – 4 Mayıs 2015 tarihleri arasında kendi besteleri olan en az 2 en fazla 4 parçayı www.roxymuzikgunleri.com sitesinden yükleyeceklerdir.

Başvuru koşulları
Başvuru Tarihleri: 06 Nisan 2015 – 04 Mayıs 2015
Finaller: 18 – 19 – 20 Mayıs 2015
Ödül Töreni: 22 Mayıs 2015

1. Yarışma amatör ve profesyonel tüm katılımcılara açıktır.
2. Yarışmaya 18 yaşından büyükler katılabilir.
3. Katılan her eser, grup üyelerinden en az bir kişiye ait olmalıdır. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmeyecektir. Eserlerde jürinin yarışma sırasında algılayamadığı bir alıntı çıkması durumunda sorumluluk kabul edilmez, tüm sorumluluk gruba aittir.
4. Adaylar eserlerini “mp3” formatında kaydedeceklerdir.
5. Yarışmaya başvurabilmek için en az 2 en fazla 4 eser bulunmalıdır. Finalistler yarışma sırasında başvurularında kullandıkları 2 veya 3 eseri seslendireceklerdir.
6. Başvurular 6 Nisan’da başlar ve 4 Mayıs 2015 tarihinde saat 23:59’da sona erer. Gruplar, eserlerini bu tarihe kadar başvuru formuyla birlikte www.roxymuzikgunleri.com internet sitesinden online olarak yapacaklardır. 5 Mayıs 00:00 itibariyle başvurular sistemde otomatik olarak kapanacaktır.
7. Finallere katılmaya hak kazanan grup/sanatçılar 12 Mayıs 2015 Salı günü www.roxymuzikgunleri.com internet adresinden, basın yayın organlardan ve sosyal medya aracılığıyla duyurulacaktır.
8. Finale kalan gruplar canlı performanslarını 18 – 19 – 20 Mayıs tarihlerinde Roxy’de sahneleyeceklerdir.
9. Dereceye giren gruplar 22 Mayıs 2015 Cumartesi gecesi yapılacak ödül töreninde açıklanacaktır.
10. Finale kalan grupların sahne alacağı gün ve saatler Roxy tarafından belirlenecek ve gruplara/sanatçılara bildirilecektir.
11. Roxy Müzik Günleri’ne destek veren kuruluşlarda çalışanlar yarışmaya katılamazlar.
12. Yapımcı şirketlerle kazanan gruplar arasında yapılacak anlaşmalarda Roxy taraf değildir.
13. İstanbul dışından finallere kalan grupların/sanatçıların yol ve konaklama masrafları Roxy tarafından karşılanacaktır.
14. Katılımcıların başvuruda bulundukları eserlerini, finallere kaldıkları takdirde canlı olarak sunmaları zorunludur.
15. Yarışmaya katılan gruplar, en az 2 kişiden oluşmalıdır.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı