ETKİNLİKLERSERGİ

Rus Sanatçı ‘İlhamın Portreleri’ İle Artizan Sanat’ta

Ressam Tatiana Kirillova’nın İlhamın Portreleri Resim Sergisi, Muhammed Ali’den Neşet Ertaş’a, Ara Güler’den Türkan Şoray’a, Şener Şen’den Kaptan Kusto’ya hepimizin bildiği özel insanların hiç bilmediğimiz özgünlükteki tablolarından oluşuyor.

Az sayıda insan, kendi içindeki ve çevresindeki engelleri aşarak örnek başarılara imza atabilir. Yanlış anlaşılmalara ve karşı çıkışlara rağmen, kendileri olarak kalmaya ve inandıkları şeyi yapmaya devam etme cesareti gösterir. Bunu başarabilenler aynı zamanda milyonlarca kalbe ilham verenlerdir.” diyen ressam Tatiana Kirillova, eserlerine ilham olan duygulardan yola çıkarak portrelerini tasarladı. Sanatçı, çizdiği portreler aracılığıyla izleyicileri içlerindeki gizli güçleri açık etmeye davet ediyor.

Beyoğlu’nun görsel sanatlar merkezi Artizan Sanat ressam Tatiana Kirillova’nın “İlhamın Portreleri” resim sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. 25 Nisan 2023, Salı akşamı 18:00’de açılışı gerçekleşecek sergi 25 Nisan-18 Mayıs 2023 tarihleri arasında Artizan Sanat’ta görülebilecek. Sergi açılışının ardından saat:19:00’da ressam Tatiana Kirillova ile Mehmet Lütfi Şen’in yapacağı bir söyleşi gerçekleşecek.

Açılış
25 Nisan Salı
Saat:18.00

Artizan Sanat
Şehit Muhtar Mah. İstiklal Cad. Mis Sok. No:3,
Beyoğlu/İstanbul

Tatiana Kirillova Kimdir?

Tatiana Kirillova Rusya Sanatçılar Birliği, Uluslararası Sanatçılar Federasyonu ve Avrasya Sanatçılar Birliği’nin üyesidir. Yoğun sanat çalışmalarıyla geçen ilk ve orta öğretimden sonra yüksek öğrenimini Ekonomi üzerine yaptı. Bu alanda bir süre çalışan Kirillova, sanat alanına Rusya’nın en yetkin kurumlarından Moskova Fotoğrafçılık Akademisi’nin uygulamalı ve teorik eğitimini tamamlayarak döndü. Sanatsal çalışmalarını müzik, fotoğraf ve daha çok da resim alanında sürdürdü. Kirillova kişisel sergiler, karma sergiler, çalıştaylar, performanslar, sanat fuarları başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası sanat projesine katıldı.

Sanatçı büyük ilgi gören ilk kişisel sergisini Kaliningrad’taki meşhur Dünya Okyanusu Müzesi Sergi Salonu’nda açtı. İstanbul’da Caddebostan Kültür Merkezinde, Memduh Kuzay Art Galeri’de, Van’da Yüzüncü Yıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından İpekyolu Atatürk Sanat Galerisi’nde ve Muğla Bodrum’da açtığı son etkinlikle birlikle 5 kişisel sergisini gerçekleştirdi. Birçok karma sergide ve İAAF, Art-Ankara gibi birçok Sanat Fuarında yer alan sanatçı 2021 yılında uluslararası “Özgürlük Tuvalde” resim yarışmasında 850 yarışmacıyı geride bırakarak birincilik ödülü kazandı.

Sanatçı özgür, özgün ve kendi geliştirdiği yaratıcı tekniğiyle İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Sergi Pazar günleri hariç, 10:00 ile 18:00 saatleri arasında görülebilir.

ARTİZAN SANAT hakkında

Artizan Sanat, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yaratıcı Endüstriler Başlığı kapsamında, İstanbul Sanat Paylaşım Derneği tarafından projelendirilen ve Beyoğlu Belediyesi, Medipol Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen “İstanbul Görsel Sanatlar Merkezi” projesidir. Proje kapsamında İstanbul’da uluslararası birikimin paylaşımını önceleyen; butik, entelektüel, plastik sanatlar ve sinema etkinliklerini önceleyen kalıcı bir merkez oluşturulması hedeflenmektedir. Artizan Sanat, Beyoğlu İlçesi Mis Sokak’ta Beyoğlu Belediyesinin projeye tahsis ettiği merkezde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu