ETKİNLİKLERSİNEMA & FİLM FESTİVALİ

SALT’ta Perşembe Sineması “EVDE”

5-8 Kasım filmi: "This Ain't California"

SALT’ın Garanti BBVA Mortgage desteğiyle sürdürdüğü Perşembe Sineması’nın “Evde” gösterimleri This Ain’t California [Burası Kaliforniya Değil] ile devam ediyor.
Film 5 Kasım 19.00’dan 8 Kasım 23.59’a kadar saltonline.org’da çevrimiçi olarak izlenebilir.
Gösterimler, yalnızca Türkiye’den erişime açık ve ücretsizdir.

PERŞEMBE SİNEMASI “EVDE”
This Ain’t California [Burası Kaliforniya Değil] (2012)
5 – 8 Kasım 2020
Yönetmen: Marten Persiel
100 dakika
Almanca; Türkçe ve İngilizce altyazılı

Alman Demokratik Cumhuriyeti’nde 1980’lerde ortaya çıkan kaykay tutkusunu canlandıran This Ain’t California [Burası Kaliforniya Değil] (2012), çocukluktan asi gençlik yıllarına üç kaykaycının maceraları üzerinden bildik her şeyin değiştiği 1989’a uzanıyor. Doğu Berlin’in brütalist mimarisi kaykay için muhteşem bir oyun alanı sunarken siyah beyaz animasyonlar, retro müzikler ve arşiv görüntüleri eşliğinde bir zamanlar tehdit olarak görülen bir sokak kültürünün oluşumu aktarılıyor.

Bir “ideal”in hikâyesini anlatan belgesel görünümlü kurgu yapım, küçük ama gayet muhalif kaykaycı ortamının Berlin Duvarı’nın yıkılışıyla nasıl dağıldığına da bakıyor. Daha çok ifade özgürlüğü vadeden yeni bir dünyaya adım atan gençler artık kaykaylarıyla peşinden gidecekleri hiçbir hayal kalmadığını düşünmeye başlıyor.

“Evde” gösterimleri, 24 Eylül-29 Kasım tarihlerinde saltonline.org‘da çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir. Filmler, yalnızca Türkiye’den erişime açıktır.

Ana Görsel This Ain’t California [Burası Kaliforniya Değil] (2012) filminden bir kare ©Neue Heimat Film

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı