Genel

Sanatçı Ve Akademisyen Gülçin Aksoy Hayatını Kaybetti

Haber: Elif Doruk

Sanatçı ve akademisyen Prof. Dr. Gülçin Aksoy (Özdemir), 59 yaşında yaşamını yitirdi.
Kalp krizi geçiren Aksoy, hastanede tedavi altına alındı. Ancak sanatçının hayatı kurtarılamadı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi‘nin saygın öğretim üyelerinden sanatçı ve akademisyen Gülçin Aksoy, uzun yıllar süren sanat kariyerinde önemli izler bıraktı. Aksoy, Resim Bölümü’nde görev yapmanın yanı sıra ‘Halı Atölyesi’ni yöneterek öğrencileriyle bir araya gelmiş ve birçok kolektif projede yer aldı. İstanbul ve Münih’te sergiler düzenleyen sanatçı, maalesef hayatını kaybederek sanat dünyasını ve çalışma arkadaşlarını üzdü.

Gülçin Aksoy, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde yüksek lisans ve sanatta yeterlilik eğitimini tamamlayarak, 1993 yılından beri aynı üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev aldı. Sanatını eğitimci kimliğiyle birleştiren Aksoy, ‘Halı Atölyesi’ni yöneterek öğrencilerle birlikte öğrenmeye ve üretmeye odaklandı. Bireysel çalışmalarının yanı sıra ‘Atılkunst’ kolektifi gibi birçok ortak projede yer aldı.

Sanatsal üretimini sadece kişisel projelerle sınırlamayan Aksoy, İstanbul ve Münih’te kişisel sergiler düzenledi. Aynı zamanda Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenlenen birçok sergide eserleriyle yer aldı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden (MSGSÜ) yapılan açıklamada da, Resim Bölümü hocamız Prof. Dr. Gülçin Özdemir’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine, sevenlerine ve öğrencilerine baş sağlığı dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Sanatçı Ve Akademisyen Gülçin Aksoy Hayatını Kaybetti

Enerji İçecekleri Kalbimize Zarar Veriyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu