MÜZİKSANATTAN

Seran Bilgi ilk albümüyle büyük beğeni kazandı

Seran Bilgi, baş kimya mühendisliği yaparken yöneldiği müzikte ne ölçüde ilerlediğini ilk albümü ‘İçinde Sen de Varsın’ın tanıtım konserinde gözler önüne serdi.

Seran Bilgi, ‘İçinde Sen de Varsın’ albümünün konseri için Salon İKSV’de sahneye çıktı. Baş kimya mühendisliği yaptığı dönemde küçük yaşlarda piyano ve gitar dersleri almasının da etkisiyle müziğe de yönelerek Berlin Operası sanatçılarından tenor Gordon Bovinet’ten dersler alan Bilgi, albümünün tanıtım konserinde kendi şarkılarını seslendirdi.

Seran Bilgi, ilk çalışmalarını İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Çukurova ve Antalya’daki Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde ‘Seran Bilgi Senfonik’ projesi kapsamında gerçekleştirdi. Bilgi, aynı zamanda Avusturya, İngiltere, ABD ve Almanya’da birçok solo konser ve festivalde yer aldı. Bilgi, Whitney Houston’a hit şarkılar kazandırmış ve birçok Broadway Müzikali’ne imza atan Frank Wildhorn’un da dikkatini çekti. Wildhorn, Bilgi’nin seslendirmesi için ‘Büyüyor Bir Gün İnsan’ adlı şarkıyı besteledi.

Seran Bilgi, ‘İçinde Sen de Varsın’ın konseri için çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı